HudbaSprávy

Hudobné novinky 49/2020

Michal David – Čas Vánoc 

Spevák, skladateľ a hudobník Michal David vydal album Moje zapomenuté ploužáky. Ako bonus naň zaradil aj niekoľko vianočných piesní.

Michal David zostavil album zo svojich obľúbených piesní, ku ktorým má blízky vzťah a ktoré neprávom zostali v tieni jeho veľkých hitov. Pridal k nim niekoľko vianočných skladieb, medzi ktorými sú aj dva duety – s Magdou Malou a Filipom Antoniom. Ako singel pre adventné obdobie vysiela do éteru pieseň Čas Vánoc.

„Pôvodne som chcel vydať vlastne iba album s vianočnými skladbami a malo sa volať Michal David – Vánoční. Ale potom mi moji fanúšikovia začali písať o piesňach, ktoré nejako zapadli, a tak som sa rozhodol pripraviť výber tých šestnástich slaďákov, ktoré sa dlho alebo vôbec nehrali v rádiách. Sú to piesne z mojich albumov z rokov 1980 až 2002. Priradil som k nim ešte takú moju srdcovku od skupiny ToTo ako špeciálny bonus, poslednú skladbu na albume. Volá sa Záhadná a českým textom ju obdaroval Richard Berman. Všetky skladby som nanovo natočil a naspieval v auguste a septembri,“ doplňuje k vydaniu svojho  nového albumu Michal David.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share