HudbaTlačové správy

Hudobné noviny 49/2020

Robo Opatovský – Snehuliak

„Ľudia si už u mňa zvykli, že časť mojej tvorby tvoria aj autorské vianočné skladby. Práve v období prvej a teraz aj druhej vlny korony som mal veľa vianočných hudobných nápadov. Budúci rok plánujem vianočný album s názvom Rodinné Vianoce. Pilotný singel vydávame už tento rok. Volá sa Snehuliak a zverejnili sme ho na prvú adventnú nedeľu,“ povedal Robo Opatovský.

Videoklip je kombináciou hraných záberov, v ktorých sa objavuje spevák s dcérou Hankou a animovaného príbehu. „Nie je jednoduché postaviť na Slovensku v novembri snehuliaka, ale výsledok ma veľmi potešil. Celý videoklip som nechal v rukách Filipa Cempera, navodil skvelú atmosféru. Skvelé animácie pripravil Dominik Herceg a z výsledku sa veľmi teším,“ dodal. Z celého videoklipu žiari neopísateľná láska medzi otcom a dcérou a navodzuje skutočnú zimnú atmosféru.

Do nahrávacieho štúdia sa Robo s Hankou dostali po tom, ako si skladbu Snehuliak spoločne zaspievali na sociálnej sieti. „Množstvo pozitívnych reakcií nás posunulo nielen do nahrávacieho štúdia, ale aj pred kameru. Budeme radi, ak sa fanúšikom bude video páčiť,“ povedal spevák.

AVA MAX – My Head & My Heart

Najnovší singel americkej speváčky s albánskymi koreňmi vychádza z tanečného hitu Around The World (La La La La La) skupiny ATC z roku 2000. Prapôvodom nahrávok je ale skladba Pesenka ruskej techno-popovej formácieRuki Vverh! Vydanej v lete 1998. Ava Max novinku My Head & My Heart dodatočne doplnila do digitálnej verzie debutového albumu Heaven & Hell, ktorý vydala v polovici septembra. Nepochybujem, že pôjde o ďalší úspešný singel v jej podaní. 

Liam Gallagher – All You’re Dreaming Of All

Vianoce prichádzajú a v ústrety im vyrazil aj Liam Gallagher, ktorý po svojom natočil pôsobivú sviatočnú pieseň. 

Veronika Strapková – Kým ťa mám

Veronika Strapková predstavuje novinku Kým ťa mám,  ktorá je na novom albume „Nová“ a na ktorej spolupracovala s legendárnymi členmi skupiny No Name. Nápad vznikol v hlave klávesáka kapely Zoliho Sallaia. Ten zložil hudbu a speváčka pieseň otextovala ako vyznanie svojmu manželovi, s ktorým sa po 8 rokoch v lete zosobášila. 

„Keď som napísala text, Zoli ho ukázal Igorovi Timkovi a ten sa rozhodol mi s ním ešte pomôcť, aby nadobudol väčšiu konkrétnosť. Napokon som, celú pieseň nahrala v Košiciach a mala som tak možnosť zažiť proces tvorby s pre mňa legendárnymi hudobníkmi. Som za tú skúsenosť nesmierne vďačná,“ vyznáva sa speváčka zo svojich pocitov. „Igor a Zoli sú príjemní ľudia, ktorí majú hudbu naozaj radi. Obaja sa venujú aj mladým umelcom a ja som šťastná, že na albume mám takúto pieseň v spolupráci s nimi dvoma,“ dodáva mladá umelkyňa. 

Pieseň nahrávala v Košiciach v štúdiu Sinus records u Petra Jakaba. Text piesne je o pocitoch šťastia, ktoré Veronika vníma ako veľmi vzácne. Skladba dostala aj krásny vizuál od režiséra, ktorý si hovorí Double J. 

Bratři – Rise 

Duo Bratři sú nový objav na českej elektronickej scéne. Dvojčatá Jiří a Ondřej vytvorili hudobný projekt, ktorý sa žánrovo pohybujem medzi kombináciou chytľavej tanečnej elektroniky, techna a ambientu.

„Túto skladbu sme si priviezli z Álp, každý rok jazdíme s bratom do jedného údolia v Tirolsku. Miestna krajina, vysoké hory a čistá príroda sú pre nás veľkou inšpiráciou. Vždy v Alpách chceme počas túry vyšlapať až na vrchol a ten pocit z horských masívov sme vložili aj do RISE. Je to priamočiary track, ktorý má tlak od začiatku do konca,“ prezradil Ondra. Skladbu predstavujú Bratři iba pár týždňov po tom, ako v októbri vydali singel Signal. S novým trackom Rise si ho však nepomýlite. „Rise v sebe kombinuje nekompromisný rytmický drive so zaujímavými melodickými motívmi, ktoré so všetkým priamo kontrastujú. S jednou melodickou pauzou je to energická jazda až do konca, takže človek sa môže nechať unášať ako na koncerte,“ dopĺňa Jirka. 

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk | Renáta Tomášová, Warner Music | Eva Sládková, Propaganda House | Silvia Turnerová

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
  • music
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share