HudbaSprávy

Hudobné novinky 37/2022

music

Sebastian – Hledám

Kapela SEBASTIAN prešla v priebehu posledných rokov výraznou zmenou, ktorú si nedá nevšimnúť, predovšetkým z ich živých vystúpení. Energická show nabitá skvelými hudobníckymi výkonmi umelcov dokáže pritiahnuť pozornosť a zaujať aj na najväčších domácich festivaloch. Teraz frontman kapely Sebastian Navrátil, prichádza s vnútornou spoveďou o vzťahu a pominuteľnosti sveta, ktorá sa vďaka hravému beatu vymyká zo škatuľky, čo podčiarkuje aj originálny videoklip z dielne Jakuba Mahdalu. Rádiové hity aj posledné novinky predstaví SEBASTIAN na troch samostatných koncertoch v Liberci, Prahe a Brne. Ako špeciálny hosť sa predvedie vychádzajúca hviezda Pam Rabbit a fanúšikovia sa tak môžu tešiť na výnimočný hudobný večer. 

„Pieseň Hledám vznikla začiatkom februára tohto roku. V Liberci zostalo ešte trochu snehu a ja som nostalgicky spomínal na prežité letá, na to ako sa všetci a všetko okolo nás mení; spomínal som tiež na obdobie, kedy som sa naposledy cítil pokojne a v bezpečí,“ hovorí spevák Sebastian. „Niekedy sa totiž ženieme za šťastím, ktoré vidíme okolo nás, na internete, v televízii a neustále hľadáme náš vysnený ideál, ale čo ak nestačí iba hľadať? Čo ak je treba pre to spraviť viac? Začať sám so sebou a k svojmu šťastiu sa prebojovať? O tom všetkom hovorí pieseň Hledám,“ dodáva.

Fil Bo Riva – Running in Circles

FIL BO RIVA je pravý Európan. Narodil sa v Ríme, neskôr študoval v Írsku a nakoniec sa presťahoval do Berlína. Tam sa v roku 2016 odštartovala jeho kariéra, keď vydal svoj prelomový singel „Like Eye Did“. Teraz 29-ročný spevák predstavuje hit „Running In Cirles“, ktorý vďaka jeho vábivému vokálnemu prejavu aj bezchybnej produkcii zaujme nejedného poslucháča.

„Running In Circles je pre mňa o pocite byť stratený vo svete a o nenájdení tej správnej cesty. Ale zároveň aj o tom, že sa my – ľudia, snažíme tomuto pocitu uniknúť tým, že sa všelijako rozptyľujeme,“hovorí o surovej a úprimnej skladbe FIL BO RIVA. „Niekedy proste musíme skočiť do neznáma a urobiť zmenu, aby sme sa oslobodili od toho, čo nám bráni v ceste stať sa lepšou verziou samých seba,“dodáva.

Peter Leto – Viac

Talentovaný hudobník Peter Leto predstavuje svoju novú autorskú skladbu VIAC. Spevák sa v nej nostalgicky vyrovnáva s pocitmi neistoty vo vzťahu, no zároveň verí v druhé šance, ale aj nové začiatky. 

“Inšpiráciou je ten typ pocitov „keď sa niečo končí“, a neistota, ktorá s nimi častokrát prichádza.Človek vtedy možno aj chce vrátiť čas, spraviť veci inak, nastaviť kurz osudu iným smerom. Niekedy sa s novou situáciou dá jedine zmieriť. A niekedy sa dajú veci opraviť – keď na nich po kúskoch a s odhodlaním začneme pracovať. “ dodáva Peter

V rámci hudobnej produkcie Peter na skladbe spolupracoval s renomovaným slovenským producentom Matejom Milošom alias Lil’Maxxom, s ktorým podčiarkli atmosféru textu a dodali jej moderný popový zvuk.

“Spolupráca s Lil’maxxom bola ako vždy perfektná. Páči sa mi, že v hudbe hľadá stále niečo nové. V songu Viac podľa mňa vkusne prepája šťavnatú a bohatú hudobnú produkciu s jednoduchým klavírnym zvukom a motívom. Dobre sa mi na to písal text, tento som mal hotový najrýchlejšie zo všetkých.” spomína spevák

Hoci skladba rotuje už niekoľko týždňov v éteri niektorých slovenských rádii, videoklip si môžeme pozrieť až teraz. Vizuál, na ktorom Peter spolupracoval s Punč Production vytvára príjemnú symbiózu s textom piesne a to najmä zaujímavými symbolmi ako napr. hrou so zrkadlami. Veď posúďte sami. 

Nedávno sme od tohto talentovaného multiinštrumentalistu mohli počuť jeho prvú autorskú skladbu Doliny. Obidve piesne budú súčasťou Petrovho pripravovaného EP, ktoré plánuje vydať už čoskoro. Rozhodne sa máme na čo tešiť.

Notd, Quinn XCII – Less I Know

Duo švédskych producentov NOTD vydáva svoje debutové EP s názvomNOTED… Vydanie štúdiovky oslavujú novým singlom „Less I Know“, na ktorom spolupracoval aj 30-ročný americký spevák Mikael Temrowski, známky aj ako QUINN XCII. „Už nejaký čas som fanúšikom NOTD, takže mi bolo cťou byť súčasťou singlu Less I Know,“ hovorí s nadšením QUINN XCII.

Na novom EP sa nachádzajú aj prv vydané skladby ako „Worst Thing“ s talentovanou Kenzie alebo „about you“ s americkými alternatívcami Nightly.

Alvaro Soler, Nico Santos – Candela

Alvaro Soler v poslednej dobe zbiera jeden úspech za druhým. Ako symbolickú bodku za letom vydáva zbierku svojich najväčších hitov z rokov 2015-2022. Medzi dvadsiatkou skladieb je aj novinka s názvom „Candela“, ktorú Alvaro naspieval s úspešným nemeckým spevákom Nicom Santosom.

„Za svoj úspech som veľmi vďačný, ale v mojom súkromnom živote nemá veľkú cenu. Chcem, aby ľudia vedeli, že môj svet nie je nablýskaný instagramový profil. Život je krátky a jeho zmyslom je baviť sa a byť šťastný,“ apeluje na svojich fanúšikov španielsky spevák.

ZDROJ: Tomáš Karpel | Karolína Zboniaková | Andrea Turčina

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share