HudbaSprávy

Hudobné novinky 39/2022

music

Richard Müller – Všetko Je Po Starom

Richard Müller síce nedávno oslávil už 61-vé narodeniny, no je vo vynikajúcej životnej i umeleckej forme! Dokazuje to aj novým singlom Všetko je po starom, ktorým zároveň ohlasuje ďalší album. Fanúšikovia sa môžu tešiť na Richarda v najlepšej forme, tak ako ho poznajú a majú ho radi, „všetko je totiž po starom“. 

Lauko – Most

Spevák a hudobník Lauko, pôsobiaci aj ako frontman kapely Chilli Fellaz, prichádza v rámci sólo pôsobenia so singlom Most. Emotívna novinka zanecháva silný medziľudský odkaz a vizuál umocňuje významné momenty života s neutíchajúcou nádejou na pozitívne zajtrajšky. 

Skladba Most je zároveň Laukovou prvou zahraničnou spoluprácou, ktorá sa vyformovala spojením Mateja Smutného a kanadského producenta Jacoba Critcha. „Tejto pesničke predchádzalo dlhé obdobie pandémie, počas ktorého som sa nevedel pohnúť z miesta a vytvoriť niečo nové. Matej mi ponúkol, že mi pomôže s procesom tvorby, do ktorej sme neskôr pozvali aj nášho spoločného priateľa a kolegu Rada Oravkina a producenta Jacoba Critcha,“ ozrejmuje Lauko.

Fortella- Get Up Off The Floor

Pôvodom je síce z Nórska, no jedného večera v Londýne sa rozhodla, že sa pôjde pozrieť do starého tanečného klubu, v ktorom uvidela ako Hannah Wants ovláda davy svojimi gramofónmi. Tak sa zrodila nová hviezda EDM a house music, ktorá si hovorí FORTELLA.

Teraz predstavuje svoj debutový sólo singel „Get Up Off The Floor“, na ktorom spojila sily s producentským duom Laconic a vznikol tak silný, chytľavý a ľahký tanečný track.

Dermot Kennedy – Kiss Me

Uznávaný írsky spevák a pesničkár Dermot Kennedy predstavuje nový singel „Kiss Me“. Autor hitov ako „Something to Someone“ alebo „Better Days“ opäť dokazuje svoju skvelú schopnosť spojiť dojemný text o intenzívnej láske s chytľavou melódiou, ktorá vás jednoducho vtiahne. Majstrovsky a vážne rozprávaný príbeh vytvára v kontraste s optimistickou hudbou nezabudnuteľný popový track. 

„Posolstvom piesne Kiss Me je to, že láska za to stojí. Aj keď sa veci hrotia, život sa zdá príliš krátky a všade vládne chaos, stále máme dôvod to vydržať,“ vraví Dermot.

Topic & John Martin – Follow Me

Nemecký producent Topic opäť dokazuje, že žiadna z jeho nahrávok nemôže byť zlá. Tentokrát sa spojil so spevákom s nezameniteľným hlasom – Johnom Martinom, na špeciálnom tracku pre Tomorrowland Music s názvom „Follow Me“. Spoločne tak balansujú na hranici veľkolepej hymny a klasického klubového singlu, ktorý rezonuje aj mimo tanečný parket.

Pre Johna Martina ide tak o ďalšiu úspešnú spoluprácu. Za zmienku určite stojí veľký hit „Don’t You Worry Child“ skupiny Swedish House Mafia, ktorému John prepožičal svoj vokál. „Je to neuveriteľná pocta, že som mal možnosť s Johnom pracovať. Je skvelé, že sa teraz môžem hudobne rozvinúť novým smerom a naozaj sa teším na všetko, čo ešte príde!“ vraví nadšene Topic.

Lucie – Černí andělé (sympho rmx 2022)

LUCIE, najúspešnejšia česká pop-rocková kapela novodobej histórie, sa po dvadsiatich rokoch vracia k legendárnemu a vzácnemu projektu LUCIE V OPEŘE, tentokrát s výraznejším využitím symfonického orchestra, naviac v nových aranžmánoch. Z turné zároveň vznikne nahrávka najúspešnejších skladieb, ktoré ešte pred Vianocami vyjdú vo forme nového albumu, spolu so špeciálnymi bonusmi v podobne vybraných sympho remixov najväčších hitov, spracovaných úspešnými mladými českými a slovenskými producentami.

Graficky štylizované, retrospektívne lyric video vytvoril pre kapelu v spolupráci s Michalom Dvořákom, Vítek Čermák (uznávaný režisér, kameraman, tvorca videoklipov, animácií, VFX a dlhodobý spolupracovník HBO, a spolutvorca projektov Vivaldianno Shining Venice alebo iMucha show).

ClockClock – Someone Else

Pocity sa nedajú plánovať, jednoducho sa v nás dejú. Láska sa mení na priateľstvo a priateľstvo sa mení na lásku. Niekedy sú tieto pocity vzájomné, inokedy zase jednostranné. Presne tieto okamihy vo vzťahoch popisuje nový singel „Someone Else“ od ClockClock. Spevák Bojan Kalajdzic a producenti Mark Vonsin a Fabian Fieser tak po úspešnom hite „Sorry“ prinášajú ďalšiu hypnotickú a energickú popovú melódiu, ktorá sa vám zaryje do hláv.

Em Beihold – 12345

Sympatická speváčka Em Beihold si získala srdcia fanúšikov už začiatkom tohto roka vďaka veselému singlu o depresii s názvom „Numb Little Bug“. S hudobne hravým trackom stále boduje, no teraz prichádza s ďalšou, podobne ladenou piesňou s jednoduchým názvom „12345“ z albumu Egg in the Backseat. Chytľavá pieseň s typicky výrazným klavírom dostala aj vtipný farebný vizuál „Múzea úzkosti“, o ktorý sa z režisérskeho kresla postaral Scott Felix.

Astrid S – Come First

Najstreamovanejšia nórska interpretka a hlavná hviezda minuloročného filmového trháku Tri oriešky pre Popolušku, speváčka Astrid S, predstavuje ďalší chytľavý popový track „Come First“.

„Je to o tom, že by sme mali na prvé miesto dávať vždy seba, a to v živote aj v posteli,“ približuje význam tracku dvadsaťpäťročná speváčka. „Vždy mi záležalo na tom, čo chcú ostatní. Teraz som slobodná a túto pieseň som napísala ako pripomienku. Keby bol môj život sentimentálny film z roku 2006, Come First by bol jeho soundtrack,“ dodáva.

Gabry Ponte, Conor Maynard, jayover – Another Night

Gabry Ponte – taliansky DJ a zakladajúci člen zoskupenia Eiffel 65, ktoré má okrem iného na svedomí aj nesmrteľný hit „Blue (Da Ba Dee)“, predstavuje ďalší skvelý hit „Another Night“. Na pomoc s čisto tanečnou eufóriou si prizval britského speváka Conora Maynarda a producenta, ktorý si hovorí jayover. Trio na čele s talianskym veteránom tak predstavuje na prvý posluch pokojnejší track, ktorý ale postupne rozhýbe boky všetkým na tanečnom parkete.

Sam Smith, Kim Petras – Unholy

Tridsaťročný britský spevák a skladateľ – Sam Smith, spojili sily s nemeckou popovou divou Kim Petras a vznikol tak odvážny, zároveň chytľavý track „Unholy“. Príbeh rozpráva o manželovi, ktorý nechal doma svoju ženu a deti, aby vyrazil do neslávne známeho klubu The Body Shop v Los Angeles. 

Singel, ktorý vznikol na Jamajke, okamžite zaujme kolážou zvukov, ktoré dohromady ponúkajú neobohratú melódiu podloženú zborovým spevom a divokou slohou práve od Kim Petras. „Ešte nikdy som sa tak nebavil pri nahrávaní. Bolo veľmi oslobodzujúce hodiť všetky pravidlá za hlavu a experimentovať. Táto pieseň je o oslobodení sa z pazúrov tajomstva,“približujú Sam Smith vznik singlu s neopakovateľnou atmosférou.

Jana Kirschner feat. Milan Ondrik – Lovestory

Ona je úspešná speváčka žijúca v Anglicku. On úspešný herec v Slovenskom národnom divadle. Nikdy predtým sa osobne nestretli, ale napriek tomu si navzájom vždy fandili. On sa do nej platonicky zamiloval a ona sa počas nakrúcania videoklipu nechala viesť jeho nespútanou energiou. Mali len 48 hodín a nikto neveril, že to stihnú. Vypočujte si Lovestory – titulný song k novému slovenskému filmu Čierne na bielom koni, ktorý naspievala Jana Kirschner s Milanom Ondríkom.

Koncom augusta oslovil režisér Rasťo Boroš Janu Kirschner s prosbou o nahratie titulnej piesne k jeho novému filmu. V danom období speváčka nemala vôbec čas, avšak v polovici septembra sa s kapelou náhle ocitla v nahrávacom štúdiu, kde pieseň hneď aj nahrala. Nikto však nevedel, aký bude mať pesnička ďalší vývoj.

„Príbeh filmu i jeho hrdinov som poznala veľmi dobre, keďže môj partner Eddie Stevens do neho pol roka komponoval hudbu. V texte som sa snažila vyzdvihnúť okamihy a emócie, ktoré vo mne z filmu najviac zarezonovali. Popritom som stále rozmýšľala nad tým, kto by mohol pieseň spolu so mnou naspievať. Nakoniec som si vybrala Milana Ondríka, ktorý je aj hlavným hrdinom filmu Čierne na bielom koni. Vybrala som si ho preto, lebo som si myslela, že by naše hlasy a charaktery mohli medzi sebou správne ladiť a fungovať. Od prvého momentu nášho stretnutia bolo všetkým hneď jasné, že to bolo dobré rozhodnutie,“ teší sa z novej spolupráce Jana Kirschner.

Jana Kirschner: Lovestory [feat. Milan Ondrík]

Titulná pieseň k novému slovenskému filmu Čierne na bielom koni. Speváčka Jana Kirschner ju nahrala spolu s hercom Milanom Ondríkom, ktorý v romantickej gangsterke z južného Slovenska stvárnil hlavnú rolu. Singel je oslavou klasického pesničkárstva a má vkusný pop-rockový zvuk, v ktorom je jemný folkový nádych. Lovestory je nečakane priamočiarou skladbou s hitovými ambíciami!

ZDROJ: Eva Sládková | Michal Neffe | Karolína Zboniaková | Marek Kučera | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share