FilmSprávy

Do kín prichádza finále obľúbenej série hororov: Halloween končí

Michael Myers, pracovitý zabijak s bielou maskou, mnohokrát prežil vlastnú smrť. Teraz však príde aj na neho. Aspoň to sľubujú tvorcovia posledného dielu slávnej hororovej ságy, ktorej finále vstupuje do kín 13. októbra pod výrečným názvom Halloween končí. 

Rekordný reštart série hororov sa započal v roku 2018 filmom Halloween, pokračoval minulý rok filmom Halloween zabíją. Tentokrát prichádza posledná časť, Halloween končí, ktorá je iná ako všetky doterajšie Halloween snímky.

Vyše štyridsať rokov sa Michael Myers márne snaží pripraviť o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Napriek tomu, že počet jeho obetí pripomína telefónny zoznam, Laurie sa vždy podarilo uniknúť. Z role bezbrannej čakateľky na smrť sa navyše počas rokov transformovala na neohrozenú bojovníčku, ktorá vie, že najlepšou obrannou je útok. Napriek tomu, že na Michaela pripravila mnoho pascí a niektoré z nich dokonca úspešne sklapli, vyriešiť problém raz a navždy sa jej zatiaľ nepodarilo. Čo sa týka vzájomnej konfrontácie, majú jednoducho obaja neskutočnú smolu. Lenže aj tá musí raz skončiť. Rovnako ako Halloween.

„V poslednom zábere, ktorý som točila, som sedela v aute. Kamera zaberala detail mojej tváre. Keď sme skončili, bolo pol piatej ráno a ja som na obrazovke uvidela svoju tvár. Uvedomila som si, že je to posledný obrázok Laurie Strode po 44 rokoch, ktoré som s ňou prežila. Bolo mi skvele a verím, že skvele bude aj divákom. Myslím, že budú šalieť,“ sľubuje Jamie Lee Curtis a dodáva: „Natočili sme koniec, ktorý nenechá nikoho chladným. Niekoho nahnevá, niekoho dojme, ale hlavne je to úplne dokonalá bodka,“ sľubuje herečka, ktorá sériou hororov dlhé roky ich tvorby žila, ale najmä im vdýchla dušu.

“Mať ju v týchto filmoch ako ikonu bola jedna vec,” povedal režisér David Gordon Green, “ale mať ju tu ako oporu a takú ‘mamu‘ na pľaci je vec iná. A v neposlednom rade ako tvorivú silu, ktorou je a ktorá po celý čas udržiavala našu motiváciu počas dlhých filmovacích hodín a náročných dní. Po celý čas bola energickou dušou, ktorá túto energiu vlievala do celého štábu.”

Príbeh hororu Halloween končí sa odohráva štyri roky po tragických udalostiach, ktoré mestečko Haddonfield a rodinu Laurie Strodovej postihli vo filme Hallowen zabíja. Ocitáme sa v súčasnosti, ktorú by mal príbeh silne reflektovať. Okrem zabijaka s maskou tak budú mestečko terorizovať aj „nočné mory“, ktoré posledné dva roky všetci dobre poznáme.

Halloween končí prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt Sk už 13. októbra.

ZDROJ: Perla Žinčíková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share