HudbaTlačové správy

Hudobné novinky 39/2021

music

NOCADEŇ – Labyrint 

Slovenská kapela Nocadeň ponúka v poradí siedmy singel s názvom Labyrint z ich úspešného albumu Auróra (2019). Bratia Rasťo a Robo Kopinovci k nemu natočili čierno-biely videoklip, na ktorom spolupracovali s talentovaným režisérom Lacom Rychtárikom. „Paradoxne, aj keď sa jedná o posledný singel z albumu Auróra, táto skladba vznikla a bola nahratá na platňu ako úplne prvá, ešte v čase, kedy sme chystali výberový album Introspekcia. Nechali sme ju teda trocha odstáť a neskôr sa k nej vrátili. Následne sme jej prekopali aranžmán a trocha sme ju aj skrátili, keďže jej pôvodná verzia trvala niečo cez sedem minút,“ povedal spevák o vzniku piesne.

Michael Schulte – Here Goes Nothing

Jeden z popredných nemeckých popových umelcov s unikátnym hlasom, Michael Schulte, sa vracia s piesňou „Here Goes Nothing“ a začína tak svoju novú etapu, ktorou smeruje k vydaniu budúcoročného albumu. Fenomenálne chytľavá melódia s nákazlivým beatom je pozitívnym posolstvom o tom, že by sme sa nemali báť neúspechu a ísť si za svojím.

Here Goes Nothing znamená, že nemám, čo stratiť a proste to skúsim. Pieseň je o tom, ísť si za vecami, o ktorých ste dlho snívali. Skúsim to teraz, aj keď je to ťažké a možno aj nereálne, ale idem si za svojimi snami a idem all-in,“ priblížil význam spevák.

Zoe Wees ft. 6LACK – That’s How It Goes

Zoe Wees, devätnásťročná speváčka a skladateľka z nemeckého Hamburgu, vydáva ďalší singel s názvom „That’s How It Goes“. K spolupráci na tento jemný song, ktorý rozpráva o svetlej a tmavej energii v našich životoch, si prizvala amerického rappera a speváka, majstra R&B, ktorý sa prezýva 6LACK.

„Som naozaj šťastný, že môžem pracovať s ľuďmi, ako je Zoe. Z vlastného sveta vytvorila most do môjho a That’s How It Goes je pieseň, ktorá v sebe nesie nemiznúce posolstvo – že vieme víťaziť aj v zúfalstve. Pripomína mi odkiaľ som prišiel, kto som a kam chcem ísť v živote ďalej,“ povedal Ricardo Valdez Valentine Jr. a.k.a. 6LACK. 

Dano Kapitán ft. Bobby Blaze – O ženách

„Takúto skladbu som ešte nedal von, má to taký frajerský podtón,  načo som nebol zvyknutý. Ale potom aj celú atmosféru okolo tej skladby, samotný videoklip iba podčiarkol. Cítim nielen v textoch, ale aj v klipoch oproti minulého albumu väčšiu vyspelosť a celistvosť. Aj vďaka Zrazoo Records, ktoré bezvýhradne verí v moju tvorbu som hudobne viac odvážnejší a ich podpora ma neskutočne posúva“, povedal Dano Kapitán. 

Domi Stoff – Posledný X

Len začiatkom leta uviedol spevák a producent Domi Stoff prvým singlom z albumu Vzduch a dym svoj sólo projekt do hudobného sveta. Teraz prichádza s druhou skladbou Posledný X v live poňatom videoklipe. Súčasne naďalej ostáva verný svojej etablovanej kapele King Shaolin, s ktorou pôsobia aj ako sprievodná kapela Celeste Buckingham.

Sólový projekt je prirodzeným pokračovaním aktívnej speváckej a skladateľskej tvorby Domiho Stoffa, no s odklonom od anglického jazyka k naspievaným skladbám v rodnom jazyku. „Posledný X bol prvý po slovensky spievaný song, ktorý som dal von skrz sociálne siete tesne po tom, ako som ho zložil na gitare a mal veľmi pozitívne odozvy. Keď som išiel na rozhovor do TOP STAR s Alexandrou Pavlovič Hinkovou, oznámila mi, že jej strelil šíp priamo do srdca a že ho už odvysielala v predošlej časti, čo ma zaskočilo, no milo potešilo,“ prezrádza Domi prvé dojmy zo skladby, ktorá zanechávala za sebou stopy plné emócií.

Posledný X je manifestáciou toho, že človek má kontrolu nad svojim vlastným životom a sám rozhoduje o tom, či po páde nájde silu zodvihnúť sa a opäť hrdo stáť. „Občas asi každý z nás vníma ťarchu životných situácií, a preto má túžbu trochu vybalansovať energie. Ja som moje emócie vložil do skladby Posledný X,“ ozrejmuje Domi stratégiu, ktorú si stanovil na zvládanie negatívnych emócií, aké cítil v dané obdobie.

Sima Magušinová – Liptovské srdce

Piesne Simy Magušinovej sú autentické a osobné, ale novinka Liptovské srdce je predsa len o trošku viac. Talentovaná speváčka a skladateľka ju prvýkrát zaspievala manželovi potom, ako si vyslúžili sviatosť manželstva. Klip sa natáčal v okolí Dolného Liptova a Sima sa v ňom predstavila v tradičnom liptovskom kroji.

Nevyšla zatiaľ na žiadnom nosiči a neverejnú premiéru má za sebou. Pieseň Liptovské srdce zložila Sima ako prekvapenie pre manžela. Úprimný text rozveselí aj chytí za srdce a chytľavá melódia vás roztancuje.

„Rozhodla som sa ju nahrať a hrávať aj na koncertoch, aby nie len môj manžel, ale aj ľudia vedeli, ako ho mám rada. V klipe mám oblečený vzácny liptovský kroj, ktorý mi požičala kamarátka a použili sme aj pár mojich súkromných záberov z mobilu. Zábery kvetov, ktoré vije moja kamarátka Pivonka sú symbolom malých krásnych neobyčajných vecí, ktoré v živote zažívame a ktorým dávame zmysel práve láskou.“ prezradila Sima Magušinová.

MATT – Story

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music | Karolína Zboniaková, Universal Music | Jana Trellová, RukaHore | Michal Neffe, Unavená agentúra | Zuzana Valentová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share