HudbaTlačové správy

FEJBS prichádza s emotívnou skladbou Cudzinec

Fejbs pripravila pre svojich fanúšikov novinku, kde nerapuje, ale spieva. Martina Fabová alias Fejbs po tanečnej skladbe, ktorú vydala pred mesiacom, v novinke Cudzinec vyvoláva zimomriavky a nenechá diváka chladným ani po umeleckej stránke, ani po tej vizuálnej.

Fejbs je už dlho považovaná na hudobnej scéne za jednu z najtalentovanejších ženských raperiek na Slovensku. Stačí, keď otvorí ústa a vieme, že je z Trnavy, no keď začne spievať, mnohým pripomína zvonivým hlasom Aliciu Keys. Skladba Cudzinec je presne taká, aká je v skutočnosti samotná interprétka, má dve hudobné tváre. V songu  Posuň sa ukázala Fejbs tú drsnú – raperskú polohu svojho hlasu, no v jej najnovšej skladbe precítila text ako skúsená speváčka. 

Dve tváre jednej speváčky

„Do každej svojej pesničky dávam hlavne svoje pravdivé emócie. Či ide o rap alebo spev. Nepozerám sa na to, či  je to dokonalé alebo či sú v tom nejaké hlasové odchylky. Snažím sa ku svojÍm songom pristupovať zodpovedne, pretože je to moja tvorba a mám rada svoje pocity vyjadrene hudbou. Cudzinec je skladba, ktorá ukazuje moje dve hudobné i osobné JA, ktoré mám a vizuálom som nechala nahliadnúť fanúšikom aj do svojho súkromia, keďže ide o videá z môjho súkromného archívu. Som osoba, ktorá sa stále hľadá a skúša všetko, čo jej prinesie život, nemám rada stereotyp, a aj preto moja tvorba je rôznorodá. Verím, že táto skladba osloví presne tých, ktorých má osloviť. Koniec koncov, každý z nás má niekedy stav, kedy sa cíti akoby sa ani nepoznal a začína sa odznova spoznávať. Nie je to zlé, ved cudzinec objavuje nové veci a posúva sa, takže treba brať svoje pocity ako výzvu, nie ako niečo cudzie, čo spoznávať nechce“, vyjadruje svoj postoj ku svojej emotívnej skladbe Fejbs

O celkový vizuál sa postaral speváčkin kamarát Denis Šipkovský, mix master sprocesoval DJ Mikroman, produkciu – JEHA, samotný text a melodickú linku vytvorila samotná speváčka. 

ZDROJ: Jana Trellová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share