HudbaTlačové správy

CIBULA FEST 2020 bude v menšom rozsahu a na náhradnom mieste

Najväčší česko-slovenský open air festival CIBULA FEST, ktorý sa každoročne koná v pohraničnom pásme na letisku v Holíči, zasiahla pandémia nového koronavírusu rovnako ako stovky ďalších letných akcií na Slovensku a v Česku. Organizátori sa však aj napriek pôvodnému úplnému zrušeniu tohto ročníka rozhodli, že svojim fanúšikom a verným návštevníkom pripravia podujatie, ktoré bude rešpektovať podmienky, stanovené pre hromadné akcie v tomto roku a aspoň v menšom rozsahu prinesú hudobnú zábavu na Záhorie.

CIBULA FEST pravidelne navštevujú tisíce milovníkov letnej zábavy, no epidemická situácia znemožnila zorganizovať tento ročník tak, ako sú zvyknutí. Organizátori pripravili projekt CIBULA FEST + (2020), ktorý bude spočívať v jednotlivých podujatiach do 1000 ľudí vo veľkokapacitnom otvorenom stane s leitmotívom „Znova spolu“. Zásadnou je aj zmena miesta konania a akcia pre rok 2020 využije priestory areálu Holíčskeho zámku. Projekt odštartuje už 10. júla, kde bude hlavnou hviezdou kapela Iné Kafe, pokračovať bude nasledujúci deň s hlavnou hviezdou Kollárovcami. O ďalšie dva týždne, 25. júla, sa v rámci projektu CIBULA FEST + (2020) predstaví v súčasnosti jeden z najlepších raperov na Slovensku Kali. 

V areáli Holíčskeho zámku pod krytým otvoreným stanom

„Teší nás, že sa nám v tomto neľahkom období podarilo pripraviť viacero akcií. Mesto nám poskytlo miesto v areáli Holíčskeho zámku, za čo sme nesmierne vďační. V organizovaní takýchto akcií plánujeme pokračovať aj v auguste. A keďže sa budú konať pod krytým otvoreným stanom, problémom nebude ani prípadný dážď,“ prezradil organizátor Vladimír Chrenka

Okrem hlavných hviezd sa počas jednotlivých dní predstavia aj menšie kapely, ktoré vhodne doplnia program. Navyše, počas soboty 11. júla si na svoje prídu aj rodiny s deťmi. Do areálu sa dostanú v rámci denného vstupu od 12.00 do 18.00 za symbolické vstupné, pripravené budú kolotoče, očerstvenie a ďalšie atrakcie. Samozrejme, budú dodržiavané všetky hygienické nariadenia a prísne kontrolovaný limit s obmedzením na 1000 ľudí. 

CIBULA FEST + (2020) sa tak stáva jedným z mála hromadných podujatí, ktoré bude možné v lete navštíviť, aj preto organizátori nič nepodceňujú. „Záleží nám na zdraví všetkých návštevníkov, a preto budeme klásť veľký dôraz na dodržiavanie hygienických opatrení nariadených Úradom verejného zdravotníctva. Veríme, že aj keď v menšom rozsahu, naše jednodňové projekty budú maximálnou možnou náhradou a náplasťou na kultúrnu katastrofu, ktorá celý svet postihla v súvislosti s pandémiou,“ dodal Chrenka

Viac info na oficiálnom webe festivalu.

ZDROJ: Dodo Mikláš, ACCESS Production

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share