HudbaSprávy

Marek Ztracený skráti hudobnú pauzu novým albumom 

Marek Ztracený počas uplynulého víkendu odohral tri kompletne vypredané koncerty v pražskom štadióne Eden pre 100 000 fanúšikov. V čase vrcholiacich príprav a skúšok na tieto jedinečné vystúpenia zároveň nečakane svojich priaznivcov prekvapil oznámením na sociálnych sieťach o blížiacom sa vydaní nového albumu. 

Albumová novinka dostala názov Originál, čím Marek okrem iného odkazuje na jeden zo svojich posledných veľkých hitov, ktorý samozrejme na albume nesmie chýbať. Album na CD bol prvýkrát v predaji exkluzívne práve na spomínaných koncertoch v Edene. Dnes, 21. júna, vychádza oficiálne digitálne i na CD a je k dispozícii v obvyklých distribučných sieťach vydavateľstva Supraphon.

Originál je v poradí 7. štúdiovým albumom Mareka Ztraceného. Obsahuje 11 skladieb, ktoré vznikli v štúdiu hudobného producenta Dalibora Cidlinského jr. DC Sound. Autorom hudby i textov je výhradne Marek Ztracený.

Skladby na nový album vznikali počas uplynulých troch rokov, teda vzápätí po vydaní bestseleru Planeta jménem stres, ktorý bol ocenený zlatou i platinovou platňou. Vďaka trojročnému časovému rozpätiu sa poslucháči mohli s novinkami zoznamovať priebežne prostredníctvom jednotlivých singlov a videoklipov, ktoré vždy po vydaní obsadzovali popredné priečky rozhlasových hitparád a trendov na YouTube.

Okrem spomínaného rovnomenného hitu Originál a niekoľkých absolútnych noviniek tu fanúšikovia nájdu i známe a obľúbené piesne Moje milá, Pomalu, Vítr do plachet, či aktuálny singel Stále věřím. Ako záverečnú pomyselnú čerešničku na torte Marek zaradil na album tiež vianočné dueto s Hanou Zagorovou Vánoce jako dřív – skladbu, ktorá sa stala úplne poslednou nahrávkou, ktorú legendárna speváčka Hana Zagorová naspievala. 

O absolútnom fenoméne a dominancii Mareka Ztraceného na českej hudobnej scéne svedčia okrem úspešných koncertov v Edene aktuálne tiež 3 výročné Ceny OSA – najúspešnejší textár, najúspešnejší skladateľ populárnej hudby a populárna skladba roka (Moje milá) a vlaňajšie víťazstvo v ankete Český Slávik. 

ZDROJ: Adriana Nievelt 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share