HudbaSprávy

Zažite formáciu 4 Tenoři na slovenských koncertoch

Ak ste ešte na vlastné oči a uši nezažili koncert štyroch jedinečných tenorov  máte príležitosť! Famózna vokálna formácia 4 Tenoři absolvuje toto leto špeciálne Hradozámecké turné po českých a slovenských nádvoriach. Na Slovensku sa na špičkový hudobný zážitok v ich podaní môžete tešiť na hrade v Nitre, v Banskej Štiavnici a na hrade Beckov. Speváci Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo sú v životnej forme a slovenským fanúšikom pripravili aj prekvapenie! 

Držitelia ceny Thálie, sólista opery Národného divadla v Prahe a legendy českého hudobného divadla predstavia po celom Slovensku hity zo slávnych muzikálových hitov, swingové evergreeny aj operné árie. Nenechajte si ujsť štyri fantastické hlasy, je to zážitok na celý život.  

„Zaspievame to najlepšie z našich dvoch albumov, ktorá získali Zlatú a Platinovú platňu. Predstavíme filmové a muzikálové skladby, hity Karla Svobodu ako napríklad z muzikálu Dracula alebo zo seriálu Cirkus Humberto. Nebude chýbať ani náš hit Mně sílu dáš alebo operná ária Nessun Dorma. Máme dokonca pripravené prekvapenie – spomienku na Mekyho Žbirku, ktorú zaspievame v slovenčine,“ prezradila muzikálová legenda Pavel Vítek,

4 Tenoři nedávno zverejnili nový videoklip k piesni Krev toulavá hitmakera Karla Svobodu. Song zo slávneho televízneho seriálu Cirkus Humberto s textom Karla Šípa naspieval pred 35-timi rokmi Karel Gott. K poslucháčom sa teraz pieseň vracia v novom aranžmáne a s novým klipom, ktorý nakrútil režisér Matěj Říha. Pre 4 Tenorov vybral výnimočné priestory Lobkowiczkého paláca na Pražskom hrade. A práve na hradoch vystúpia 4 Tenoři aj na ich slovenských koncertoch. 

„Jarné koncerty sme si veľmi užili. V Trnave aj napriek búrke, kvôli ktorej sme museli posunúť začiatok koncertu. Skvelý bol aj koncert v Piešťanoch, kde sme boli súčasťou renomovaného hudobného festivalu. A Šamorín bol v krásnom komornom prostredí na nádvorí kláštora. Slovenské publikum je temperamentné, má veľkú energiu a vždy sa na neho tešíme,“ neskrýva radosť držiteľ ceny Thálie Marian Vojtko. 

4 Tenoři patria k najúspešnejším českým hudobným formáciám. Aktuálne prežívajú stále väčšie úspechy, ktoré sa odzrkadľujú nielen v zlatých a platinových platniach za ich dva radové albumy, ale aj vo veľkom záujme o ich koncerty.

„Môžeme prezradiť, že nás vedenie newyorskej Carnegie Hall schválilo, aby sme v tejto známej sále zaspievali, a to 23. mája 2024 na samostatnom koncerte. Je to sen, o ktorom sme si ani nedovolili snívať a sme naozaj radi za túto úžasnú príležitosť. Okrem toho budeme nahrávať s Českým národným symfonickým orchestrom, ktorý v tomto roku získal Grammy. Takže máme mnoho medzinárodných plánov,“ teší sa sólista Opery Národného divadla v Prahe Michal Bragagnolo.

Koncerty 4 Tenoři Slovensko 2023

29.8. Nitra Hrad – Festival Labyrint

30.8. Banská Štiavnica – Amfiteáter

31.8. Beckov Hrad

ZDROJ: Nora Krchňáková 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share