HudbaSprávy

Hudobné novinky 43/2021

music

Jitka Zelenková – Kamkoli se dáš

O Jitke Zelenkovej sa vie, že si skladby do svojho repertoáru starostlivo vyberá. Sú jej blízke pop-jazzové americké štandardy, kvalitný pop, emotívne francúzske šansóny, nápadité filmové melódie a tiež temperamentné bossa novy. Vždy sa snaží, aby skladby domácich autorov súzneli s tými svetovými. A práve k jednému svetoznámemu songu sa jej teraz podarilo získať práva. 

Ide o skladbu Right Here Waiting Richarda Marxa. „Je to klasická milostná balada preverená časom a do môjho repertoáru presne zapadá. Myslela som na ňu už dlho, i keď som od začiatku vedela, že by som ju chcela nahrať trochu inak, než ako znie v origináli. Požiadala som svojho dvorného kontrabasistu Františka Rabu o komorný aranžmán – len gitara a kontrabas. V pesničke môžete počuť okrem iného i krásne gitarové sólo, ktorého sa bravúrne ujal Ivan Korený,“ uviedla Jitka Zelenková.

Jaymes Young – Infinity

Vplyv TikToku na dianie v hudobnom svete je docela zásadný. Už sme si zvykli, že sa vďaka jedinečnému algoritmu v prehľadoch najžiadanejších pesničiek pravidelne objavujú staršie veci. Aktuálne sa do rebríčka tlačí skladba Infinity amerického hudobníka Jaymesa Younga. Indie-popový spevák sa dostal s Infinity do slovenskej TOP 50 na Spotify. Skladba pochádza z albumu Feel Something, ktorý vyšiel v roku 2017 a na ktorom Young kombinuje klasické pesničkárstvo s jemnou elektronikou.

JANCHI – Priťahuje nás vesmír

Slovenský interpret pôsobiaci najmä u našich českých susedov vstupuje do hudobného univerza novým singlom s klipomz brnianskeho planetária, ktoré patrí k najkrajším v Českej republike. Skladba Priťahuje nás vesmír znázorňuje s ľahkýmzvádzajúcim a vášnivým podtextom dvoch milencov, ktorí sa práve spoznali.

Od prvotnej Janchiho inšpirácie pri vzniku singla, ktorá ním prešla počas hrania na ukulele, bola skladbou cítiť tanečnáenergia. V slohách sa stáva najdominantnejšou elektrická gitara, ktorá s elegantným beatom prechádza až doenergického refrénu, ktorý je obohatený o zvuk varhanov, syntetizátorov a ďalších skreslených gitár. PredchádzajúcaJanchiho tvorba bola viac ovplyvnená funky štýlom, no skladba Priťahuje nás vesmír dokazuje spevákovu tvorivúmultižánrovosť.

ZAZ feat. Till Lindemann – Le jardin des larmes

Francúzska speváčka ZAZ patrí k populárnym interpretom aj na Slovensku. Sympatie poslucháčov si získala úprimným vystupovaním, koncertnou živelnosťou a štýlovou odlišnosťou. Všetky svoje prednosti skvele predáva aj na novej platni Isa, ktorá práve vyšla a ktorú predznamenával optimistický singelImagine. Najväčšiu zvedavosť poslucháčov však isto vzbudzuje pieseň Le jardin des larmes, v ktorej hosťuje Till Lindemann z Rammstein. Počúvnite a sťahujte na nižšie uvedených odkazoch.

Bastille – No Bad Days

Britská indie-rocková kapela pokračuje vo svojom úspešnom nastoľovaní futuristického trendu a po úspešnom singli „Distorted Light Beam“ predstavuje ďalší track s názvom „No Bad Days“, ktorý dokonale vystihuje pripravovaný ambiciózny album Give Me The Future. Ten sa na pultoch objaví už 4. februára budúceho roka a sľubuje poctu ľudstvu v technologickom veku, ktorá bude odrážať podivnosť života v dobe a tak trochu pripomína sci-fi.

„Na týchto piesňach som pracoval počas apokalyptického obdobia, kedy zostali všetci doma prilepení k obrazovkám s problémom rozoznať, čo je a nie je realita,“ vraví frontman kapely Dan Smith. „Online môžete byť kýmkoľvek. To, čo to robí s naším pocitom o sebe samých a s našimi vzťahmi je fascinujúce,“ dodáva. Zvukovo sa môžeme tešiť na moderný pop v kombinácii s disco rytmami a prepracovanou produkciou, ako sme od Bastille zvyknutí.

Toby Romeo ft. Moss Kena – Reminds Me Of You

Toby Romeo, iba dvadsaťročný DJ zo Salzburgu, dal o sebe vedieť už začiatkom tohto roka, kedy spolupracoval s Felixom Jaehnom na hite „Where The Lights Are Low“. Teraz predstavuje svoj nový singel s názvom „Reminds Me Of You“, na ktorom hosťuje britský spevák Moss Kena. Na tracku o zlomenom srdci je vďaka kombinácii surových emócií a optimistických hudobných scenérií jasne počuť rukopis mladého producenta.

„Táto pieseň je ultimátnou hymnou zlomených sŕdc, tá produkcia vás doslova donúti tancovať cez slzy! Pracovať s Tobym bol sen, Reminds Me Of You je výsledkom práce dvoch mladých ľudí z rôznych častí sveta, ktorí sa spojili v jednom z najťažších období ich života v nádeji, že môžu ľudí opäť roztancovať!“ povedal o novinke Moss Kena.

ZDROJ: Adriána Čahojová | Renáta Tomášová | Michal Neffe | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share