HudbaSprávy

Hudobné novinky 4/2021

music

Anne-Marie x KSI x Digital Farm Animals – Don’t Play

Speváčka ANNE-MARIE pred niekoľkými dňami zverejnila nový singel Don’t Play. Skladba, na ktorej spolupracovali KSI a Digital Farm Animals, sa hneď po vydaní vyšvihla na druhé miesto britskej hitparády. Nestačila len na Drivers License od Olivie Rodrigo.

Niekdajšia juniorská majsterka sveta v karate sa v januári 2019 dočkala štyroch nominácií na Brit Awards. Jej album Speak Your Minds piesňami  Friends, 2002 a Ciao Adios sa stal komerčne najúspešnejším debutom roku na britských ostrovoch a okrem toho sa podieľala aj na megahite Rockabye od skupiny Clean Bandit. Potom sa na nejaký čas vytratila a hľadala sa v menej úspešných singloch Her a Birthday. Novinka Don’t Play je vydareným návratom na výslnie. Speváčke asistujú skladateľ a producent Digital Farm Animals a tiež populárny rapujúci youtuber KSI.

ATB x Topic x A7S – Your Love (9pm)

Nemecká legenda tanečnej hudby ATB spolu s Topic a A7S predstavujú svoj najnovší singel „Your Love (9pm)“. Moderné poňatie platinovej klasiky ATB z roku 1998 „9pm (Till I Come)“ je vôbec prvým oficiálnym remakom. Singel je geniálnym spojením vokálov A7S s plnou bassovou linkou, pričom tento song má rozhodne potenciál stať sa TikTok hitom.

ATB a Topic skombinovali svoje oba hudobné štýly a vytvorili skladbu, ktorej text A7S dokončil prostredníctvom videohovoru. „Za posledných 20 rokov som dostal toľko žiadostí o spoluprácu, remaky a cover verzie svojej piesne „9pm (Till I come)“, všetky som však odmietol, pretože som s nimi nebol naozaj spokojný,“ vysvetľuje ATB. „Potom som počul Topicovo „Breaking Me“ a okamžite som nadobudol pocit, že tieto dva zvukové svety sa môžu dokonale prepojiť,“ dodáva.

Clean Bandit – Higher

Novinka od Clean Bandit! Trojku z Cambridge tentokrát doplňuje iann dior, ktorý sa celosvetovo preslávil vďaka singlu Mood s 24kGoldn. Clean Bandit patria k úzkej špičke interpretov, ktorým sa u nás dlhodobo darí.  Rockabye, Solo, Tick Tock, Symphony, Rather Be…

Royal Blood – Typhoons

Britská rocková dvojka smeruje k tretiemu výstrelu. Album Typhoons vychádza 30.4.2021 a Royal Blood vypúšťajú singel, ktorý dal meno celému albumu.

Tiësto & Ty Dolla $ign – The Business, Pt. II

Jeden z najväčších hitov dostal novú podobu. Slávny DJ a producent si do štúdia pozval hiphopovú hviezdu a spoločne vytvorili verziu, ktorá sa bude určite páčiť. Tiësto s rapom koketoval už v minulosti. Tentokrát mu sekunduje Ty Dolla $ign.

Rodan – Gone

„Singel Gone som napísal v období, keď som o sebe trochu pochyboval, v období  určitej mojej transformácie, strate ilúzií – že by prechod do dospelosti? Myslím, že v podobnom rozpoložení sa čas od času ocitáme všetci, pre mňa to bolo jednoduchšie v tom, že som v týchto chvíľach mohol utiecť k hudbe, ktorú by som chcel do budúcna veľmi rád ďalej robiť, vyvíjať sa, zlepšovať a koncertovať,“ komentuje svoj singlový debut i ďalšie plány RODAN, ktorý je síce vekom i vzhľadom ešte teenager, ale jeho debutový singel zaujme možno až prekvapivou zrelosťou, ktorou dopĺňa nespochybniteľný talent.

„Vždy som mal sen, že raz budem vypredávať štadióny a nahrávať v dobrých štúdiách. Teraz som, potom čo sme začali spolupracovať s Honzom Čechtickým, už aspoň do profesionálneho štúdia nakukol. Môj hlavný cieľ je, dokázať, že sa naša generácia môže kvalitou priblížiť zahraničným vzorom alebo sa im i vyrovnať,“ dodáva talentovaný mladík so sebavedomo sympatickou víziou.

Bystrík – Hej, dievča

Bystrík dozrel. Dokazuje to v novej skladbe „Hej dievča“, ku ktorej napísal hudbu aj text. Vokály do piesne naspieval Robo Papp a Barbora Hazuchová.  

„Pesničku som zložil pre nášho gitaristu a jeho manželku ako svadobný tanec. Potom sme nahrali u mňa v štúdiu demo verziu, ktorú sme dokončili do finálnej podoby s našim producentom Vladimírom „Randy“ Gnepom v jeho prešovskom štúdiu basem3nt,“ vysvetľuje Bystrík.

Výrobu nového klipu si zobralo na starosť R2 studio. Za kamerou stáli Róbert Chovanec a Martin Čech a svetelný design urobil Peter Blanář. O réžiu sa postaral Roman Maturkanič.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music | Karolína Zboniaková, Universal Music | Adriána Čahojová, Supraphon | Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share