HudbaSprávy

Hudobné novinky 22/2022

music

Neiked X Anne-Marie X Latto – I Just Called 

Skladba I Just Called To Say I Love You je komerčne najúspešnejšou nahrávkou legendárneho speváka a skladateľa Stevieho Wondera. Slávny R&B umelec ju vydal v roku 1984 a pieseň dnes patrí medzi zásadné počiny histórie pop-music. Speváčka Anne-Marie a švédsky producentský tím NEIKED sa nezabudnuteľnou klasikou inšpirovali a nahrali vlastnú verziu: „Volala som, aby som ti povedala, že ťa nenávidím. Volala som, aby som ti povedala, že odchádzam…“ Z milostnej balady sa v novom prevedení stalo lúčenie s partnerom. Pre anglickú speváčku je singel I Just Called vôbec prvou nahrávkou vydanou v roku 2022. Naposledy o sebe nechala vedieť minulý rok charitatívnym duetom Everywhere s Niallom Horanom a podarenou dievčenskou spoluprácou Kiss My (Uh Oh) s Little Mix. Dvojica NEIKED v roku 2021 uspela so singlom Better Days, z ktorého je dnes globálny hit. Na novinke ich dopĺňa nádejná americká rapperka Latto.

Mirai – Básně (je mi to líto)

Skupina Mirai je aktuálne najstreamovanejšou českou kapelou. Ich posledný singel „Vedle tebe usínám“ minulý týždeň obsadil prvú priečku v českom rádiovom rebríčku a je tak najhranejšou piesňou v rádiách. Dnes si kapela, ktorá má okrem iného na konte aj tohtoročnú Cenu Anděl alebo minuloročného Zlatého Slavíka, pripravila pre svojich fanúšikov videoklip k piesni „Básně“. „Je mi to líto“ tak znelo celý natáčací deň vilou Tugendhat, ktorá klipu prepožičala svoje nezameniteľné priestory.

Výnimočné lokácie videoklipov sú pre kapelu Mirai už typické. „Väčšinou nakrúcame na neobyčajných miestach a často chodíme do zahraničia, a pritom tu u nás máme takéto poklady,“ komentuje výber brnenského funkcionalistického pokladu Mirai Navrátil. „Ten priestor je výnimočný a vraj pred kamerou takmer nezachytiteľný. Myslím ale, že sa Ondrovi Kudynovi ten vibe do videa podarilo dostať,“ pochvaľuje si Mirai dvorného režiséra a kameramana.

Felix Jaehn – Do It Better ft. Zoe Wees

Nemecký DJ a producent Felix Jaehn vydáva hit za hitom. Po úspešnej spolupráci s Calumom Scottom a duom The Stickmen Project, prichádza s ďalším singlom. Tentokrát vytvoril skvelú rádiovku „Do It Better“ s vychádzajúcou hviezdou, 20-ročnou charizmatickou speváčkou, Zoe Wees.

„S Felixom sme chceli spolupracovať už nejaký čas. Keď som prvýkrát počula Do It Better, vedela som, že TOTO je náš singel,“ hovorí rodáčka z Hamburgu.

SERA – She Kissed Me First

SERA je 28-ročná speváčka, ktorá vyrastala v hudobníckej rodine. Jej otec pochádzajúci z Turecka a mama z Holandska, jej predstavili širokú škálu štýlov, ktoré ovplyvnili aj jej najnovšiu tvorbu. Mladá superstar, ktorá si získala množstvo fanúšikov prostredníctvom sociálnej siete TikTok, kde šíri pozitívnu náladu a prezentuje svoj spevácky talent vo viacerých jazykoch, predstavuje singel „She Kissed Me First“.

„Pieseň je o dvoch dievčatách, ktoré sa do seba zaľúbia a bývalom priateľovi, ktorý to nevie prijať. Dúfam, že týmto singlom odovzdám správu, že keď sa naozaj zamilujete, nemalo by vás zaujímať, čo si o tom myslia ostatní,“ približuje význam textu chytľavej a energickej gitarovky SERA.

Jonas Blue, Julian Perretta – Perfect Melody

Spojením síl uznávaného britského speváka a multiplatinového producenta nemôže vzniknúť nič iné ako dobrý hit. Julian Perretta a Jonas Blue prichádzajú s horúcim trackom „Perfect Melody“. Nákazlivý beat popretkávaný klavírnou a gitarovou líniou vytvára v tejto kombinácii skvelú letnú hymnu, ktorá je upútavkou na Jonasov pripravovaný album Together.

„Vždy som mal rád Julianovu tvorbu, a keď sme sa v roku 2016 stretli, vedel som, že musíme spolu niečo spraviť,“ spomína Jonas Blue. „Akonáhle mi Julian poslal svoj nápad na Perfect Melody, cítil som, že to bude niečo špeciálne. Sme radi, že to môžeme so svetom zdieľať práve pred začiatkom leta,“ dodáva.

Leah Kate – 10 Things I Hate About You

„Desať vecí, ktoré na tebe nenávidím.“ Tak znie správa, ktorý posiela svojmu bývalému priateľovi mladá speváčka a TikTok hviezda – Leah Kate, na chytľavom a virálnom tracku „10 Things I Hate About You“. Ambiciózna a sebavedomá speváčka tak po hitoch ako „F U Anthem“, „Shit Show“ alebo „WTF“, prináša ďalší zdravo naštvaný singel, na ktorom spieva bez servítky.

ZDROJ: Renáta Tomášová | Tomáš Karpel | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share