HudbaSprávy

Hudobné novinky 32/2022

music

Joel Corry X Becky Hill – History 

Máme pre vás ďalší letný banger! Na novinke History sa konečne zišli dve hviezdy britskej tanečnej scény – Joel Corry a speváčka Becky Hill. Obaja sa v posledných rokoch výrazne podieľali na renesancii ostrovnej dance music, majú v súčte desať Top 10 singlov a aktuálne patria k najvyťaženejším. History je uvoľnená EDM skladba o zvláštnom vzťahu medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa od seba nevedia odtrhnúť. Znie úplne prirodzene, akoby spolu Joel Corry a Becky Hill fungovali neustále.

Ksi – Not Over Yet [feat. Tom Grennan]

KSI pochádza z anglického Watfordu a preslávil sa ako tvorca obsahu na YouTube. Nahrával komentované herné videá, neskôr obsah rozšíril o rôzne vlogy. Zahral si v komédii Laid In America (2016), dokumentárny film KSI: Can’t Lose zachytáva jeho boxerskú kariéru. Medzi legendárne dnes patria jeho amatérske a poloprofesionálne zápasy s americkým YouTuberom Loganom Paulom.

Hudbe sa KSI venuje od roku 2011 a rozhodne sa mu aj v tejto oblasti darí. Pravidelne sa umiestňuje v britskej hitparáde, jeho debutový album Dissimulation sa v roku 2020 dostal až na druhé miesto oficiálneho rebríčka v Anglicku. KSI spolupracoval s Anne-Marie a Digital Farm Animals, Lil Waynom, Lil Babym, AJ Traceym alebo Tionom Waynom. Na jeho singliPatience hosťujú Yungblud a Polo G. Novinka Not Over Yet je jeho debutom v slávnom vydavateľstve Atlantic. KSI tu koketuje so štýlom drum’n’bass a dáva priestor spevákovi Tom Grennanovi. Toho určite dobre poznáte, v minulosti uspel s piesňami Little Bit Of Love a Don’t Break The Heart.

Amber Van Day Feat. Alexander Oscar – Get 2 Love

Srdcia fanúšikov si získala veľkým hitom „Wtf“ a tento rok v marci sa pripomenula chytľavým trackom „Good Morning“. Teraz charizmatická speváčka a skladateľka Amber Van Day predstavuje nový singel „Get 2 Love“, na ktorom sa podieľal aj obľúbený 24-ročný spevák Alexander Oscar.

Singel je o vnútornom boji o lásku, o prekážkach a nezodpovedaných otázkach, ktoré nám paralyzujú hlavu a sú mätúce pri hľadaní pravej lásky. Amber Van Day tak s Alexandrom zdieľajú temnotu z toxických vzťahov a ukazujú, že to nie je také ľahké ako vo filmoch. Silná pieseň od silnej ženy – to je „Get 2 Love“.

Benny Blanco, Bts & Snoop Dogg – Bad Decisions

Tak takúto spoluprácu nečakal nikto! Čo sa stane, keď sa spoja úspešný americký producent benny blanco a rapová legenda Snoop Dogg s globálnym fenoménom – juhokórejským boybandom BTS? Vzniká hit tohto roka s názvom „Bad Decisions“. Po mnohých spoluprácach so slávnymi menami, akými sú Halsey, Justin Bieber alebo Selena Gomez, tak benny opäť neurobil „zlé rozhodnutie“ a svojou novinkou „Bad Decisions“ roztancuje a rozospieva každú párty.

Duncan Laurence – Electric Life

Dvadsaťosemročný spevák Duncan Laurence pred tromi rokmi zvíťazil v Eurovision Song Contest so svojím obrovským hitom „Arcade“. Teraz holandský rodák predstavuje ďalší chytľavý song s názvom „Electric Life“ – prvý z trackov, ktorý Duncan zložil so svojím snúbencom, Jordanom Garfieldom. „V Electric Life spievam o hrejivom, milujúcom a vďačnom cite voči milovaným, ktorí už medzi nami nie sú,“ približuje Duncan. „Je to pozitívna pieseň o premene hlbokého smútku v pocit nádeje. Takéto ponorenie sa do spomienok sa najviac približuje krátkej návšteve neba, kde sú všetci, ktorých sme stratili,“ dodáva.

Jessie Ware – Free Yourself

Tridsaťsedemročná britská speváčka Jessie Ware predstavuje začiatok novej kariéry s energickým singlom „Free Yourself“. „Som tak rada, že aj vďaka tejto pesničke môžu ľudia na konci leta bez zábran tancovať a môžu sa cítiť rovnako šťastne ako ja, keď som mohla zase po dlhej dobe opäť koncertovať. Užite si to!“odkazuje Jessie s jasným posolstvom: „Free Yourself! – Osloboďte sa!“ Najnovší singel je zároveň ochutnávkou z chystaného piateho štúdiového albumu, ktorého sa dočkáme už čoskoro. 

Atmo Music – Hurikán

Za posledné roky prešli českí Atmo Music nielen personálnou zmenou. Ich zvuk sa s každým ďalším singlom posúva a vyvíja. Po odchode ODD a krátkej pauze sa na treťom albume Dokud nás smrt nerozdělí situácia v skupine stabilizovala a Beef, pre ktorého sa Atmo Music stali akýmsi alter egom, mohol vyraziť naprieč ďalším dobrodružstvám. NovinkuHurikán natočil s Reginaldom, hudobníkom a producentom, ktorý spolupracuje so Sofianom Medjmedjom alebo speváčkou Nikitou Kingston. Skladba Hurikán v modernom popovom poňatí rozpráva o katarzii, akou si prešiel snáď každý. “Piesne sú pre mňa ako terapia,” priznáva Beef. “Verím, že môžu mať často očistný efekt aj pre poslucháčov.” Jeho slová už potvrdzujú užívatelia TikToku, ktorí si nový hit rýchlo osvojili a zdieľajú si ho medzi sebou. 

ZDROJ: Renáta Tomášová | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share