DivadloSprávy

Vyšla kompilácia nahrávok legendárneho Spejbla

Supraphon k 100. výročiu jedného z ťažiskových protagonistov Divadla Spejbla a Hurvínka vydáva špeciálnu kompiláciu najzaujímavejších archívnych nahrávok, doplnenú novinkami a jedným vzácnym objavom.  Album „Ať žije Spejbl!“ vychádza 3. apríla 2020 na CD i v digitálnej podobe. 

Všetci traja historickí interpreti slávneho „taťuldu“, teda Josef Skupa, Miloš Kirschner a Martin Klásek, sú na tomto albume prvýkrát doplnení najaktuálnejším predstaviteľom postáv Spejbla i Hurvínka Ondřejom Lážnovským. Poslucháči sa môžu tešiť na báječný Kirschnerov monológ z roku 1980 O lásce, ktorý je tu prvý raz k dispozícii v češtine, i na tri celkom nové nahrávky na špeciálne narodeninové a slávnostné témy. CD obsahuje takmer 75 minút originálnych nahrávok, atraktívny booklet s prehľadnou históriou „života a diela“ legendárnej bábky a množstvo vzácnych fotografií.

Nahrávky na album „Ať žije Spejbl!“ vybrala a zostavila súčasná riaditeľka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová, ktorá k tomu poznamenala: „Dala som na prianie skalných fanúšikov, a volila som i nahrávky, ktoré ma nielen veľmi tešia, ale i dlhšiu dobu nikde nezazneli. Dialóg O lásce má navyše svoju veľkú premiéru a verím, že poslucháčov nesklame ani na tomto albume debutujúci Ondra Lážnovský. Mňa potešil nesmierne! Som rada, že môžeme v spolupráci so Supraphonom pána Spejbla takto obdarovať už v tejto chvíli, pretože plánované oslavy jeho narodenín sme vzhľadom k okolnostiam odložili až na jeseň a tiež prebehnú v skromnejšom vydaní, než sme pôvodne plánovali. Spejbl má, však veľké pochopenie. Veď v dobe, keď prvýkrát pred 100 rokmi vstúpil na scénu, vyčíňala španielska chrípka!“

Vydanie jubilejného albumu „Ať žije Spejbl!“ malo byť súčasťou početných sprievodných akcií spojených s oslavou Spejblovho stého výročia. V dobe opatrení v súvislosti s epidémiou koronavírusu je teraz Spejbl symbolicky vyslaný Divadlom Spejbla a Hurvínka za svojimi poslucháčmi s pozitívnym posolstvom o sile a nadčasovosti humoru, ktorý svojím pozitívnym naladením prekonal už jedno dlhé storočie…

Vydavateľstvo Supraphon k 100. výročiu pripravilo od 1. do 19. apríla 2020 špeciálne prekvapenie pre všetkých priaznivcov Divadla S+H. V priebehu štrnástich dní je na Supraphonline sprístupnený katalóg nahrávok Spejbla a Hurvínka vrátane nového titulu Ať žije Spejbl s priateľskou 35% zľavou.

ZDROJ: Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share