DivadloSprávy

Muzikálový festival ocenil Veclovú, Selčana, Vojtka a Slováčka

Uplynulý víkend sa v Kúpeľoch Brusno niesol v znamení filmových, divadelných a muzikálových hitov. Tabuľu slávy získali Gizela Veclová (in memoriam) a Július Selčan. Marián Vojtko a Felix Slováček si odniesli Brusniansku brusnicu. Spomínalo sa na Jozefa Bednárika, Franza Lehára aj Karla Gotta. Záver festivalu patril ikonickému muzikálu Dracula.

Organizátor Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika Ján Kubiš to do posledného momentu nemal vôbec jednoduché: „Po všetkých peripetiách, nepriazni a hlavne okolnostiam spôsobeným koronavírusom sme sa predsalen zišli. Hoci sa nestretávame s priazňou štátnych inštitúcií podporiť tento festival, podarilo sa nám pripraviť už jeho trinásty ročník. Všetky tri dni boli nádherné. Rád by som vyjadril neskutočný obdiv a veľké ďakujem všetkým účinkujúcim, partnerom a spolupracovníkom, že podržali tento ročník.“

Festival sa začal už v piatok špeciálnym programom Muzikálová kaviareň pre hostí Kúpeľov Sliač. Sobotný popoludňajší program už v Brusne bol venovaný Jozefovi Bednárikovi. Práve v tento deň sme si pripomenuli 7. výročie jeho odchodu a okrem programu na pódiu mu účastníci zapálili aj sviečky. Večer patril Zdeňkovi Bartákovi a okrem výberu jeho najpopulárnejších skladieb si diváci užili aj koncertnú ochutnávku pesničiek z muzikálu Casanova, ktorý festival uvedie na svojom štrnástom ročníku v auguste 2021.

V nedeľu sa na pódiu predviedli mladé muzikálové talenty aj herci z Divadla Andreja Bagara v Nitre. Výberom piesní si návštevníci pripomenuli 150 rokov kráľa operety Franza Lehára a nasledoval spomienkový koncert Karel Gott vo filme. Už úvodný medailón maestra ocenili diváci „standing ovation“. Potvrdilo sa, že filmové hity Karla Gotta právom patria na tento festival. 

Ocenenia, Tabuľa slávy i Brusnianska brusnica, sú tradične do poslednej chvíle tajomstvom, a rovnako tomu bolo aj tentokrát. Iba meno Gizely Veclovej, ktorej Tabuľa slávy bola udelená in memoriam, ohlásil Ján Kubiš už v predstihu. Ocenenie pre prvú dámu slovenského muzikálu symbolicky prevzali Július Selčan a Ľubomir Pavlovič. „Ja som si chcel ísť na chvíľu oddýchnuť, ale Janko Kubiš ma nahnal späť na miesto. Sľuboval mi, že žiadnu cenu nedostanem,“ povedal na pódiu viditeľne dojatý Marián Vojtko, keď už v rukách držal ocenenie Brusnianska brusnica. Prekvapenie neskrýval ani Felix Slováček, ktorý festival dlhodobo podporuje a propaguje. „Raz letel desať hodín do New Yorku a naspäť iba preto, aby podporil propagáciu festivalu,“ prezradil J. Kubiš. Druhú Tabuľu slávy si prevzal a aj upevnil Július Selčan, ktorý spolupracoval s Bednárikom 17 rokov.

Muzikálový festival Jozefa Bednárika aj tento rok potvrdil, že kde sa stretnú dobrí ľudia, je vždy dobrá nálada. Na pódiu sa objavili herci a speváci, ktorí svojím spevom zdvihli divákov viackrát zo stoličiek. Za všetky momenty možno spomenúť napríklad výkon Mirky Partlovej v úryvkoch z muzikálu Fantóm opery, či Mariána Vojtka s kolegami pri skladbách z muzikálu Dracula, ktorý tento rok oslavuje 25. výročie.

„Čo dodať na záver? Už len zopakovať úprimné poďakovanie všetkým partnerom, mediálnym partnerom a kolegom. Mnohí z nich sú s nami od prvého ročníka. Niektorí partneri, napríklad Majka Reháková, boli už pri prvom vyslovení myšlienky. Ďakujem priatelia a verím, že sa stretneme opäť o rok,“ dodal J. Kubiš.

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share