DivadloSprávy

Divadlo Teatro Wüstenrot na novej adrese odštartuje muzikálom FRIDA – Maľovať a milovať

Teatro Wüstenrot zmenilo po 24 rokoch svoje pôsobisko. Po odchode 

z priestorov bratislavského Istropolisu, na ktorom sa už začali búracie práce, radi privítame milovníkov dobrého umenia v novom pôsobisku – v DK CULTUS RUŽINOV.

Naštartovanie kultúrnych podujatí po dvoch ťažkých pandemických rokoch je pre Teatro Wüstenort o to výnimočnejšie, že hľadisko a javisko v Istropolise, kde až donedávna divadlo pôsobilo, je už minulosťou. Predovšetkým krásnou – veď sa tu konalo množstvo skvelých podujatí, koncerty slovenských aj zahraničných hviezd, muzikály či divadelné predstavenia. 

Jedným z tých, ktoré si naši diváci v posledných rokoch obľúbili, je pôvodný slovenský muzikál FRIDA – Maľovať a milovať s hudbou skladateľa a producenta Rudolfa Geriho, autora libreta a textov piesní Daniela Heviera a spoluautora libreta a režiséra Karola Vosátka. Životný príbeh legendárnej mexickej maliarky Fridy Kahlo je plný vášne, lásky, humoru, podmanivej hudby a tanca. 

Prvé predstavenie v tomto roku, ktoré divadlo odohrá v nových priestoroch, bude práve spomínaný muzikál  Frida – Maľovať a milovať. Jeho 101. repríza sa uskutoční 24. februára 2022 o 19.00 hod. V DK CULTUS RUŽINOV.
„Istropolis je už len búranisko, zostáva v ňom veľa prenádherných spomienok. Ale ako sa vraví, zmena je život. Spomienky zostanú spomienkami, tie nám nikto nevezme. Ani nám, ani našim verným divákom. Teatro Wüstenrot pokračuje ďalej v iných priestoroch, v DK Cultus Ružinov. Moja divadelná duša po 24 rokoch len zmenila pôsobisko. Teším sa na všetkých, ktorí si k nám nájdu cestu, lebo divadlo bez diváka nie je divadlo,“ vraví riaditeľ Teatra Wüstenrot Rudolf Geri.

ZDROJ: Anka Olvecká

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share