DivadloSprávy

Poďte Pracovať Do Divadla: Snd Hľadá Hrdinov 

Slovenské národné divadlo spustilo náborovú kampaň Hľadáme hrdinov. Jej cieľom je nielen obsadiť voľné pracovné pozície v SND, ale aj vyzdvihnúť dôležitú úlohu ľudí pracujúcich v divadelnom zákulisí. SND hľadá hrdinov na pozície v umelecko-dekoračných dielňach, technickej prevádzke, v administratíve, ale aj v marketingu. 

Náborová kampaň Slovenského národného divadla Hľadáme hrdinov vychádza z idey, že žiadne z divadelných predstavení by nebolo možné zrealizovať bez ľudí v divadelnom zákulisí. Hrdina na javisku môže byť hrdinom len vďaka podpore veľkého tímu technického, remeselného i administratívneho personálu. 

„Väčšina divákov vníma naše divadlo prostredníctvom umelcov, ktorých hudobné, tanečné alebo herecké umenie si prichádzajú vychutnať večer čo večer z prítmia našich hľadísk. Slovenské národné divadlo však robia tým, čím je, stovky ďalších kolegýň a kolegov oddaných divadelnému umeniu,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička. 

„Každé naše predstavenie je výsledkom práce nielen umelcov, ale aj javiskových technikov, osvetľovačov, zvukárov, inšpicientiek, šepkárok, rekvizitárok, garderobierok, maskérok, krajčírov, manažérov umeleckej prevádzky, odborníkov na verejné obstarávanie, ekonómov, účtovníčok, pokladníčok, upratovačov, vrátnikov a mnohých ďalších profesií. Tí všetci sú možno pre divákov neviditeľní, no pre nás sú nenahraditeľní hrdinovia,“ dodáva Drlička.

Slovenské národné divadlo potrebuje nových zamestnancov na rôzne pozície. 

Technická prevádzka hľadá stavačov scénických dekorácií aj osvetľovačov, ale tiež údržbárov. V administratíve chýba personalista či mzdový účtovník. Úsek komunikácie potrebuje manažéra zmluvných vzťahov aj mediaplannera. V Umelecko-dekoračných dielňach SND chýbajú remeselníci – čalúnnik či zámočník.

Všetky voľné pracovné pozície nájdu záujemcovia na webe divadla, ako aj na portáli profesia.sk. Niektoré z nich si nevyžadujú predchádzajúce skúsenosti v danej oblasti. 

Slovenské národné divadlo je erbová kultúrna inštitúcia ponúkajúca prácu v kreatívnom a inšpiratívnom prostredí. Vašimi kolegami budú tie najväčšie herecké i operné hviezdy. Výhodou pre zamestnancov divadla je týždeň dovolenky navyše, flexibilný pracovný čas a výkonnostné odmeny. Pre pracovníkov mimo administratívy aj divadelné prázdniny. 

Mnohí naši kolegovia pracujú v Slovenskom národnom divadle desiatky rokov a divadlo sa pre nich stalo druhou rodinou. Staňte sa aj vy členmi našej veľkej divadelnej rodiny.

ZDROJ: Jana Alexová 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share