HudbaSprávy

Hudobné novinky 10-2020

Demi Lovato – I Love Me

Americká speváčka Demi Lovato po dlhej pauze vydáva ďalší singel I Love Me. Ten nasleduje fenomenálny úspech predchádzajúceho hitu Anyone, ktorým Demi očarila celé publikum tohtoročného odovzdávania cien Grammy a veľkolepo tak oznámila svoj návrat na hudobnú scénu. Z tej Demi odišla v roku 2018, kedy sa predávkovala.

Demi Lovato sa najskôr presadila predovšetkým ako jedna z hlavných postáv seriálu Camp Rock na Disney Channel. Následne však odštartovala aj hudobnú kariéru, ktorá aktuálne číta šesť štúdiových albumov, pričom všetky debutovali v Top 5 rebríčka Billboard 200. Medzi najväčšie hity dosiek patrí This Is Me, Here We Go Again, Skyscraper, Give Your Heart a Break, Heart Attack alebo Sorry not Sorry. Lovato celkom predala cez dva milióny albumov a dvadsať miliónov singlov len v USA, pripísala si cez 6 miliárd streamov, hrala v slávnom seriáli Glee a je zapísaná do Guinessovej knihy rekordov ako najmladší porotca talentovej súťaže X-Factor. Ďalej je Demi držiteľkou niekoľkých MTV Video Music Award, Teen Choice Award, People ‚Choice Award, Brit Award a Grammy. Okrem hudobného priemyslu sa Lovato venuje boju za práva LGBT komunity, žien a ľudí s mentálnymi poruchami.

Teri Čikoš – Pozri

Len pred pár týždňov potom, čo Teri debutovala so svojim singlom v prvej desiatke najhranejších slovenských skladieb v rádiách, púšťa do sveta videoklip k singlu „Pozri“.

„Som naozaj veľmi rada, že pesnička sa ľuďom páči. Hneď po jej vydaní, som dostala mnoho krásnych správ od priateľov a rodiny. A tiež aj pozvania do rádií, čo ma potešilo, ale aj prekvapilo, ale v tom dobrom,“ hovorí na margo skladby Teri. „Videoklip sme si naplánovali hneď na začiatku, už keď sme nahrávali pesničku, ale potom prišiel koniec roka, sviatky, tak sme sa rozhodli počkať. Teraz ho púšťame do sveta, a ja mám z toho veľkú radosť, lebo sme tam celá kapela, je zo štúdia, a to je pre mňa prostredie, v ktorom sa cítim dobre.“

 „Videoklip sme sa rozhodli natočiť v nahrávacom štúdiu LVGNC. Štúdiové klipy mali pre mňa vždy veľké čaro, pretože dokážu priblížiť umelca k divákovi. Myslím si, že takýmto spôsobom dokážeme ľuďom priblížiť reálnu atmosféru akú sme spoločne s kapelou prežívali pri nahrávaní skladby Pozri,“ uzátvara Teri.

Videoklip sa natáčal v štúdiu LVGNC. O réžiu a kameru sa postaral Viktor Cicko: „Viktora som spoznala pri natáčaní môjho prvého singlu Letná na ktorom sa autorsky podieľala Jana Kirschner. Vie presne vystihnúť veci, ktoré vo videu chcem a pracovne aj ľudsky si rozumieme takže aj pri POZRI bol pre mňa Viktor Cicko jednoznačná voľba.“  O styling sa postarala slovenská módna značka UNIQFORMS z dielne Ivony Kačenkovej.

Lady Gaga – Stupid Love

Nezameniteľná speváčka Lady Gaga vydáva singel Stupid Love, ktorým fanúšikom dáva spomenúť na zlatú artpopovou éru jej kariéry, počas ktorej vznikli hity, ako je Born This Way alebo Judas, ktoré z Lady Gaga urobili jednu z najsledovanejších osobností hudobnej scény. Aktuálny singel Stupid Lovepochádza z chystaného šiesteho štúdiového albumu, ktorý by mal vyjsť neskôr v tomto roku.

Držiteľka Oscara, Zlatého glóbusu a Grammy Lady Gaga je výnimočnou speváčkou a performerkou, ktorá za svoju kariéru predala vyše 35 miliónov albumov a pripísala si cez 32 miliárd streamov, čo z nej robí jednu z najpočúvanejších speváčok hudobnej histórie. V roku 2016 Gaga vydala zatiaľ posledný autorský album Joanne, ktorý sa stal už štvrtým albumom v rade, ktorý debutoval na prvej priečke rebríčka Billboard Top 200. Popri hudobnej kariére je Lady Gaga aj herečkou, ktorá sa objavila napríklad v populárnom seriáli American Horror Story alebo v hlavnej úlohe filmu Star Is Born, ktorý stvoril pieseň Shallow, ktorá sa stala jedným z najväčších hitov minulého roka, a v roku 2017 na Netflix vyšiel dokument o speváčkinej živote s názvom Lady Gaga: Five Foot Two, ktorý získal násobné ocenenia za najlepší hudobný dokument roka.

Karin Ann ft. Majself – Ruky Preč

Na slovenskú hudobnú scénu v týchto dňoch oficiálne vstupuje nové meno. Karin Ann je mladá, odvážna a hoci má len 17 rokov, jej názory sú už vyprofilované natoľko, že sa rozhodla šíriť ich v posolstvách svojich skladieb. Tou prvou je singel Ruky preč, ktorý vychádza v sprievode videoklipu z dielne uznávaného režiséra Michala Kunesa Kováča.

Nová slovenská speváčka Karin Ann sa narodila v roku 2002, čo ju zaraďuje do takzvanej Generácie Z, narodenej po roku 2000, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. Práve táto generácia na slovenskej hudobnej scéne veľa svojich zástupcov nemá a Karin si to uvedomuje. „Myslím si, že či už to je na Slovensku alebo vo svete, tejto mojej generácii chýba hlas – zopár takých umelcov sa nájde, ale vôbec ich nie je dostatok. Ja osobne som sa odmala cítila tak, že sem nezapadám, že nezapadám do určitých názorov, ktorými sa staršie generácie riadia. Myslím, že sa tak cíti aj veľa iných mladých ludí a potrebujú ten hlas, vďaka ktorému sa nebudú cítiť sami a budú cítiť, že môžu byť sami sebou,“ odkazuje svojim rovesníkom.

ZDROJ: Adriána Čahojová, Soul for Show | Karolína Zboniaková, Universal Music | Jozef Šebo

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share