KnihyZaujímavosti

Životný príbeh českej speváckej legendy Hany Zagorovej ožíva v novej audioknihe

Už v piatok 2. februára 2024 (len 4 dni pred veľkým spomienkovým galakoncertom v O2 aréne „Pocta Hane Zagorovej“) vyjde audiokniha memoárov Hana Zagorová … Dřív než to zapomenu, ktorá prináša pútavý životný príbeh jednej z najznámejších a najúspešnejších českých speváčok. Hana Zagorová, ktorá nás navždy opustila v auguste 2022, sa otvorene a odvážne podelila o svoje spomienky na cestu za šťastím a úspechom, na lásku i životné strasti a radosti. Kniha vznikala na prelome milénia (vydalo ju vydavateľstvo Ikar) v spolupráci speváčky s renomovanou publicistkou Míšou Zindelovou. 

Audioknihu teraz citlivo načítala celoživotná priateľka Hany Zagorovej, herečka Vlasta Peterková, ktorá dokázala vystihnúť emócie a atmosféru speváčkinho rozprávania. „S Haničkou sme sa stretli už v roku 1964 v škole ako študentky herectva na Janáčkovej akadémii múzických umení a spolubývajúce na internáte. Hanka bola veľmi verný človek, ktorý si držal svojich priateľov. Bola taká vŕba, vždy vypočula, s nadhľadom pekne a dobre poradila. Nikdy sa na nič nesťažovala. Bola veľmi pozitívna, krásne sa smiala,“ zaspomínala si Vlasta Peterková a dodala: „Pre mňa Hanka neodišla. Stále som v kontakte s jej najbližšími, a tým si to vlastne predlžujeme. Keď sa vidíme, hovoríme len o nej. Som pyšná, že bola moja kamarátka, a pri načítaní audioknihy ako by sme boli opäť spolu a rozprávali sa.“

Audioknihe dodáva kúzlo tiež výber úryvkov z najslavnejších a najkrajších piesní, z ktorých niektoré si speváčka sama otextovala. Titul Hana Zagorová … Dřív než to zapomenu je vzácnou možnosťou nahliadnuť do života a duše legendárnej speváčky, ktorá preslávila českú populárnu hudbu nielen v Česku, ale i v zahraničí. Dozviete sa o jej rodine, detstve, tvorbe i o jej manželovi Štefanovi Margitovi, o priateľoch, kolegoch a fanúšikoch. 

Audiokniha vychádza 2. februára na CD-MP3 a má dĺžku 5 hodín a 20 minút. Poslucháči ju nájdu tiež v digitálnej podobe v špecializovaných audioknižných servisoch ako napr. Audiotéka, Audiolibrix či na stiahnutie na Supraphonline.

ZDROJ: Adriana Nievelt 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share