Televízia

Po 30 rokoch bude opäť vysielať Československý rozhlas

Z Košíc sa v piatok 26. augusta 2022 opäť  ozve československé vysielanie. V programovej službe Slovenského rozhlasu Rádio Regina a v programovej službe Českého rozhlasu Dvojka v ranných hodinách od 6.00 h do 9.00 h zaznie spoločný program pod názvom Ranní Dvojka s Reginou – po 30 rokoch opäť vysiela Československý rozhlas! Program je pripravený pri príležitosti 30. výročia podpisu dohody o rozdelení Československa.

Myšlienka ponúknuť slovenským a českým poslucháčom spoločný ranný program vznikla začiatkom leta u moderátorov Českého rozhlasu Dvojky – Reginy Květoňovej a Dalibora  Gondíka. Po niekoľkých online poradách pripravili rozhlasáci z Rádia Regina Východ a Dvojky živý moderovaný program, v ktorom si zaspomínajú na spoločný štát a ponúknu poslucháčom výhradne slovenskú a českú populárnu hudbu. 

Čo nám rozdelenie republiky dalo a vzalo? To je podtitul programu, v ktorom budú znieť spomienky, ankety, ranné súťaže a chýbať nebudú ani hostia naživo, medzi ktorými budú i muzikanti Štefan Štec a Tomi Okres. Moderátorkami budú Iveta Vaculová a Michaela Slivková Kirňaková z Rádia Regina Východ. Výnimočnými budú aj československé krátke správy, ktoré v časoch o 6.00 h a 8.00 h budú pripravené a odvysielané z Košíc v slovenčine a v časoch o 7.00 h a 9.00 h z Prahy v češtine. 

„Väčšina z nás vyrástla na programoch Československého rozhlasu a aj vďaka nim robíme túto prácu. A keďže rozhlas v Košiciach tento rok oslavuje svoje 95. narodeniny, spoločné vysielanie je ďalším z nečakaných darčekov pre nás i poslucháčov,“ prezradila dramaturgička Rádia Regina Východ Andrea Feciková. S kolegyňami a kolegami z Českého rozhlasu máme v Košiciach dlhodobo veľmi dobré vzťahy. Ich vyústením bol aj spoločný koncert Českého rozhlasu a RTVS v Štátnom divadle v Košiciach v roku 2018. Piatkové spoločné vysielanie, ktorým nachvíľu oživíme Československý rozhlas, je ďalším a verím, že nie posledným, významným medzníkom našej spolupráce,“konštatoval riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala. 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share