Pre detiRozhlasZaujímavosti

Rádio Junior oslávi 11. narodeniny aj s novým maskotom škriatkom Breptíkom

Digitálny rozhlasový okruh RTVS Rádio Junior už jedenásť rokov vysiela 24 hodín denne kvalitný a bezpečný obsah pre detských poslucháčov i celé rodiny. 2. septembra oslávi svoje „narodeniny“ veľkolepo, ako darček dostane nového maskota.

Rozprávky, rozhlasové hry pre deti a mládež, čítania na pokračovanie, publicistika, vzdelávacie programy i kvalitná hudba určená deťom sú stabilnou súčasťou vysielania Rádia Junior už od jeho spustenia. Junior prináša poslucháčom tie najkrajšie kúsky z rozhlasového archívu bez ohľadu na rok výroby, ktoré potešia nielen deti, ale aj dospelých poslucháčov.

Darčekom pre tvorcov i poslucháčov Rádia Junior k peknému výročiu bude nový maskot škriatok Breptík.  „Rozhlasový škriatok spôsobuje pracovníkom vo vysielaní drobné nepríjemnosti – brbty, preklepy, ticho vo vysielaní, nesprávne zvuky v nesprávnom čase či poruchy rôzneho druhu. Breptík má síce rozhlas rád, no ešte radšej má neplechy a nezbedy či plechy a zbedy. Rozhodol sa, že v Rádiu Junior sa usadí a skúsi byť užitočný v jeho vysielaní – svoj charakter však nezaprie,“ priblížila povahu nového maskota a kamaráta detských poslucháčov dramaturgička Rádia Junior Rozália Vlasková.

Autorom zovňajšku nového maskota Breptíka, ktorý sa objaví aj v televíznom spote a v pesničke, je ilustrátor Igor Derevenec. Hlas škriatkovi prepožičia herec, ktorého detskí diváci poznajú aj z televízneho projektu RTVS Trpaslíci, Ondrej Lenárth.  „Rádiu Junior chcem popriať veľa malých i veľkých poslucháčov, tvorcom prajem veľa trpezlivosti a nápadov a verím, že nový maskot – škriatok Breptík – pritiahne k počúvaniu zaujímavých rozprávkových príbehov Rádia Junior ešte viac detí i dospelákov, povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Rádio Junior svojim poslucháčom pravidelne prináša vysielanie programov v tematických týždňoch. Škriatka Breptíka budú môcť malí i veľkí poslucháči počuť po prvýkrát v narodeninový deň, 2. septembra v rámci Narodeninového týždňa na Juniore.  Objaví sa aj v rozprávkach, ktoré známi autori detskej literatúry (Ján Uličiansky, Toňa Revajová, Hana Naglik a ďalší) napísali špeciálne pre Rádio Junior. Pre svojich poslucháčov je Rádio Junior dostupné 24 hodín denne na webe https://junior.rtvs.sk/player i cez satelit či prostredníctvom digitálneho rozhlasového vysielania DAB+.

ZDROJ: Filip Púchovský, RTVS

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share