Pre detiZaujímavosti

Playmobil vo filme od 29. augusta v kinách

Už viac ako 45 rokov sa deti na celom svete tešia zo 7,5 cm vysokých plastových figúrok známych podoznačením Playmobil. Tento rok populárne hračky ožijú v novom nádherne spracovanom animovanomfilme Playmobil vo filme z dielne ON Animation Studia.

Film sa zameriava na príbeh Marly (Anya Taylorová-Joyová), dievčiny s veľkou predstavivosťou, ktorá sa vydáva na veľkolepú cestu po tom, ako jej mladší brat Charlie (Gabriel Bateman) zmizne v obrovskom, čarovnom animovanom svete Playmobilu. Keď sa Marla snaží nájsť svojho brata v tejto zázračnej krajine, spoznáva nezabudnuteľné playmobilové postavičky, napr. priateľského vodiča pojazdného bistra Dela (Jim Gaffigan), očarujúceho tajného agenta Rexa Dashera (Daniel Radcliffe), modernú vílu (Meghan Trainorová) či cisára Maxima (Adam Lambert) bažiaceho po moci. Po tom, akosa Marla znova stretne so svojím bratom, dokáže sa vďaka prežitým dobrodružstvám oslobodiť od obmedzujúcich pravidiel sveta dospelých, vrátiť sa k detským snom a vychutnať si nekonečné možnosti vlastnej fantázie.

Režisérova vízia: Oslava predstavivosti

Vďaka snímke Playmobil vo filme si mohol režisér Lino DiSalvo pripomenúť, ako sa v detstve hrával sobľúbenými hračkami. „Hračky ako Playmobil sú bránou k našim raným spomienkam,“ upozorňuje režisér. „Môžu byť akýmsi strojom času, ktorý nás vráti do minulosti a poodkryje naše detské spomienky. Prvá inšpirácia k filmu prišla, keď som navštívil dom svojich rodičov a našiel som tamhračky, s ktorými som sa kedysi hrával. Spomenul som si vtedy, aký nadšený som býval len z toho, žesa s niečím hrám, môžem sa stratiť v myšlienkach a vytvárať si svoje vlastné príbehy.”

DiSalvo, ktorý sa v minulosti zhostil roly šéfa animačného tímu Ľadového kráľovstva a roly hlavného animátora vo filmoch Blesk a Na vlásku z dielne štúdia Disney, dodáva, že pre neho bolo neobyčajným zážitkom môcť priniesť všetko, čo sa v štúdiách Disney naučil, do čarovného sveta Playmobilu. Keď sa obzrie späť za poslednými štyrmi rokmi, hovorí, že „kreatívny proces výroby filmu bol neskutočný. Mohol som pracovať so skvelým tímom ľudí, ktorí si skutočne stoja za postavami a príbehom. Mal som k dispozícii aj nádherné pesničky, ktoré posúvajú príbeh a zápletku dopredu. Keď sme film dokončovalia počul som orchester hrať piesne, ktoré sme postavám vymysleli a ktoré pred pár rokmi zneli iba v mojej hlave, bol to neskutočný, opojný pocit.”

Nič nie je nemožné

„Playmobil vám dá pocit, že nič nie je nemožné. Pravidlá určujete vy, vy sa stávate postavou vo filme. V živote zažívame rôzne veci, ale rovnako ako hlavná postava nášho filmu by sme nikdy nemalizabudnúť na svoje sny a detstvo. Musíme pochopiť, že všetko je možné, keď si neprestaneme veriť audržíme si optimistický nadhľad,” hovorí ďalej Lino DiSalvo.

Deti si tvoria vlastné príbehy, keď sa hrajú s postavičkami. Ich predstavivosť im dovolí ponoriť sa do sveta Playmobilu. Môžu byť rytiermi, Vikingami, princeznami alebo napríklad kovbojmi. Hru berú vážne, ale veľmi ich baví. Je to teda tak „vážna zábava“, ako aj vymýšľanie vlastných príbehov.

ZDROJ: Stanislava Borská, Bonton Film

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share