KnihyZaujímavosti

Legenda sa pokúša o návrat na vrchol. Dokáže to?!

Famózna Taylor Jenkins Reid už dokázala pri troch knihách, že je majstrovská rozprávačka a teraz vás prekvapí znova. 
To je tá autorka, ktorá si aj na Slovensku získava čoraz viac čitateľov, začalo sa to knihou Sedem manželov Evelyn Hugovej, pokračovalo Daisy Jones and The Six, tento rok v apríli Malibu v plameňoch a teraz nový príbeh o bývalej svetovej tenisovej jednotke Carrie Sotová je späť

Svetová tenisová jednotka Carrie Sotová je tvrdá a neľútostná a odhodlanie vyhrať za každú cenu jej rozhodne nepridáva na sympatiách a obľúbenosti medzi ostatnými hráčkami i fanúšikmi. V čase, keď sa Carrie kvôli zraneniu rozhodne odísť do tenisového dôchodku, je najlepšou hráčkou, akú kedy svet videl. Prekonala všetky rekordy a získala dvadsať grandslamových titulov. A keby ste sa jej opýtali, povedala by, že každý z nich si zaslúžila. Obetovala takmer všetko, aby sa stala najlepšou tenistkou, a na vrchol sa dostala aj vďaka svojmu trénerovi a otcovi Javierovi.

Šesť rokov po skončení kariéry sa však Carrie ocitá na tribúne turnaja US Open a s úžasom sleduje, ako ju o rekord pripravuje brutálna a ohromujúca britská tenistka Nicki Chanová. A tak tridsaťsedemročná Carrie urobí bezprecedentné rozhodnutie vrátiť sa na tenisové dvorce, aby sa pod otcovým vedením pokúsila získať späť svoj rekord. Hoci športové médiá tvrdia, že Bojovú sekeru, ako Carrie prezývajú, nemali nikdy v láske. Hoci sa jej telo nehýbe tak rýchlo ako predtým. A hoci to znamená prehltnúť hrdosť a trénovať s mužom, ktorému kedysi takmer otvorila svoje srdce – s Bowom Huntleym. Rovnako ako ona aj on chce svetu dokázať, že na to ešte má, kým sa navždy vzdá vrcholového tenisu. Napriek všetkému a všetkým je teda Carrie Sotová späť na jednu veľkolepú sezónu – poslednú v jej živote…

Príbeh Taylor Jenkins Reid Carrie Sotová je späť presahuje prostredie tenisu, hoci sa v ňom odohráva. Výborne rozpracovala vzťahy, osobnosť Carrie, ktorú nemusíte mať radi, lebo je arogantná, sebavedomá, nepríjemná, ale chápete ju a fandíte jej. Na jednej strane vás vytáča a lezie vám na nervy, na strane druhej ju obdivujete za odvahu, nezlomnosť, neuveriteľnú cieľavedomosť. 

„Máš vôbec predstavu, aké je to ťažké?“ skríkla som. Bol to pre mňa šokujúci pocit, počuť vlastný hlas tak nahlas. „Obetovať niečomu všetko, čo mám, a napriek tomu na to nedosiahnuť. Nedosahovať deň čo deň na vrchol, pričom každý očakáva, že sa mi to podarí s úsmevom na tvári.

Je to príbeh o tom, že často je vek naozaj len číslo a záleží najmä na tvrdej práci. Že aj prehry a zlyhania patria k životu a niekedy sú tou správnou vecou, ktorá sa nám udeje. Pretože nás môžu posunúť oveľa ďalej a odhaliť v nás ľudskosť a našu skutočnú veľkosť. 

ZDROJ: Milan Bruno 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share