HudbaTlačové správy

ZAZ predstaví nový album Effet Miroir aj v Bratislave

Francúzska speváčka ZAZ vydala svoj štvrtý štúdiový album Effet Miroir. Platňa, ktorej názov by sa dal preložiť ako Zrkadlový efekt, rozpráva o kráse ľudského života a jeho nedokonalosti. „Prijať všetky naše stránky aj s ich paradoxami je pre mňa spôsob zjednotiť protipóly našho bytia,“ komentuje novú platňu ZAZ. Inšpirovali ju zážitky z ciest a nekonečných koncertov, kde speváčka stretáva  a pozoruje veľa ľudských tvárí a charakterov. Na novom albume sa spojili nielen rôzne životné príbehy, ale aj hudobné vplyvy ako šansón, pop, juhoamerická gitarová hudba a rock. ZAZ sa s týmito inšpiráciami pohráva s príznačnou ľahkosťou a šarmom, ktoré sú doplnené jej ľahko chrapľavým hlasom.

Vydaniu albumu predchádzali dva single s videoklipmi. Prvá pieseň Qué Vendrá je naspievaná vo francúzštine a španielčine. Je inšpirovaná rómskym jazzom a španielskymi rytmami akustických gitár a nabáda k bezstarostnému tancovaniu. Druhým singlom Demain C’est Toi je láskyplná balada venovaná očakávanému dieťaťu.

Budúci rok speváčku čaká turné, počas ktorého odohraje koncert aj v Bratislave 16.2.2019 v Incheba Expo Aréne.

Isabelle Geffoy, vystupujúca pod pseudonymom ZAZ, sa hudbe venuje odmalička. Už od začiatku pôsobila v rôznych kapelách a v roku 2010 vydala svoj prvý eponymný sólový album so svetoznámym hitom Je veux. Od tej doby získala viacero ocenení vrátane francúzskych a nemeckých výročných hudobných cien a predala viac ako štyri milióny kusov nahrávok po celom svete. Miluje kubánsku a latinskú hudbu, Vivaldiho Štyri ročné obdobia a jazzovú divu Ellu Fitzgerald, ku ktorej býva často prirovnávaná. Jej ostatný album Paris vyšiel v roku 2014 a predstavila sa na ňom aj spoluprácami s významnými hudobníkmi ako Charlez Aznavour alebo Quincy Jones. ZAZ svoju dobrotu šíri do sveta nielen cez hudbu, ale aj charitatívnymi aktivitami. Založila iniciatívu Zazimut a s jej pomocou podporuje sociálne prínosné projekty.

ZAZ DISKOGRAFIA
Zaz (2010)
Recto Verso (2013)
Paris (2014)
Effet Miroir (2018)

Informácie redakcii poskytla Renáta Tomášová, Warner Music.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share