HudbaSprávy

Zabaviť a vytancovať sa ešte tento rok môžete na Mejdane roku 2018

Jeho hudba hrala v šatni českej hokejovej reprezentácie počas Zimných olympijských hier 1998 v Nagane, Karel Gott nechal pregravírovať svojho Zlatého slávika a daroval mu ho k 50. narodeninám, počas jeho vystúpenia sa bavia všetky vekové kategórie. Kráľ diskoték, Michal David, štartuje už na budúci týždeň trojdňový maratón koncertov Mejdan roku 2018 Christmas Tour. Ak ste sa tento rok ešte dobre nezabavili a nevytancovali, teraz máte šancu. Michal David so svojím hosťom Sagvanom Tofim rozpáli publikum v Košiciach (11.12.), Žiline (12.12.) a Bratislave (13.12.).

40 rokov na scéne

Začiatkom 80. rokov nemohol v žiadnej dievčenskej izbe chýbať plagát speváka Michala Davida. Už jeho prvý album patril k tým najpredávanejším, bodoval so skladbou Nenapovídej, do sŕdc sa zapísal aj vďaka skladbám k filmom Vítr v kapse či Diskopříběh I. a II. V polovici 90. rokov sa mohlo zdať, že popularita českého hitmakera Michala Davida je na ústupe. Keď však v roku 1998 českí hokejisti prezradili, že práve jeho hudba znela pred každým zápasom v šatni, spevák a skladateľ sa s veľkou pompou vrátil na scénu. „Český hokejový zväz ma oslovil, aby som pre chalanov napísal hymnu a dali mi na to tri dni. Keď som s nimi potom stál na Staromestskom námestí a spieval im po prvýkrát skladbu Správnej tým, tak sa veľmi rýchlo ‚chytili‘ a ku koncu sme už spievali spoločne,“ spomína M. David.

V znamení muzikálov

Po roku 2000 sa začal Michal David venovať aj novému žánru – muzikálom. Prvým bol hitový muzikál Kleopatra, v ktorom hviezdili Ilona Csáková, Bára Basiková a zrodila sa aj hviezda Moniky Absolonovej. Okrem Kleopatry sa Michal Davidpodpísal aj pod diela Traja mušketieri, Angelika, Kat Mydlář, Deti ráje, Andílci za školou, Mata Hari a Muž so železnou maskou. V súčasnosti Michal David dokončuje nový muzikál Kvítek mandragory z hitov Heleny Vondráčkovej. Premiéru má naplánovanú na marec 2019 v českom divadle Broadway.

Keď v roku 2010 vypredal Michal David O2 Arénu v Prahe, vzniklo z tohto vystúpenia 2CD jeho najväčších hitov, medzi ktorými nechýbali skladby ako Colu, pijeme Colu, Největší z nálezů a strát, Discopříběh, Céčka, sbírá céčka a mnohé ďalšie, v ktorých si zaspievali aj jeho hostia. Tento rok zbierku CD z live vystúpení doplnil spevák opäť 2CD Michal David – Open Air. Live album je unikátnym záznamom jeho koncertu v Karlových Varoch, v ktorých ho sprevádzala skupina Kvatro.

Najväčšia party pre všetky vekové kategórie Mejdan roku 2018 Christmas tour štartuje už na budúci týždeň 11. decembra v Košiciach a pokračovať bude nasledujúci deň, 12. decembra, v Žiline. Záverečný, tretí koncert bude 13. decembra v Bratislave. Program koncertov sa začína presne o 19:00 a v programe vystúpi Michalova skupina Kvatro a takisto aj hosť Sagvan Tofi.

Vstupenky na Mejdan roku 2018 – Michal David sú k dispozícii v sieťach Predpredaj a Ticketportal.

Mejdan roku 2018 – Michal David

11.12.2018 Košice, Steel Aréna
12.12.2018 Žilina, Tipsport Aréna
13.12.2018  Bratislava, Aegon aréna

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share