HudbaSprávy

Vychádza vynilová 2LP kompilácia skupiny LOJZO k 40. výročiu ich existencie!

My nie sme Taliani je jedinečná vinylová 2LP kompilácia legendárnej slovenskej recesistickej skupiny LOJZO, ktorá vychádza k 40. výročiu existencie kapely. Na dvojalbume, ktorý zostavil stály spolupracovník Opusu Juraj Čurný, sa nachádzajú všetky veľké hity skupiny vrátane evergreenu Každý deň budú vraj Vianoce, ktorý celú kolekciu 28 piesní uzatvára. Titul je obohatený textovo i graficky o historické úryvky z článkov, ktoré venovala tejto skupine dobová tlač. Je to skutočná lahôdka pre každého fanúšika skupiny Lojzo aj každého fanúšika kvalitnej slovenskej populárnej hudby.

„Samotná skladba My nie sme Taliani, podľa ktorej je pomenovaná nová výberová 2LP platňa je staršia ako samotná skupina Lojzo. Kompilácia zahŕňa viac-menej celé súhrnné dielo môjho otca Mariána Kochanského, hudobne aj textovo s nezameniteľným prevedením skupiny Lojzo,“ vyjadril sa k výberovke Marek Kochanský ml. a dodáva: „Keď otec so spoluhráčmi zakladal skupinu, určite netušil, že výber jeho pesničiek vyjde aj štyridsať rokov po vzniku kapely, napriek tomu, že on naozaj  veril, že svoje skladby a nezameniteľný štýl v podaní Lojza dostane medzi širokú verejnosť. Je to úžasné, tieto skladby majú stále čo ľuďom povedať. Fakt, že po niekoľkých desaťročiach sa vydavateľ vrátil k vinylu, by ho potešil o to viac, lebo on bol skôr klasik. Ja len dodávam,, ŽE MI JE ĽÚTO… a aj preto  túto skladbu hrávam so svojou kapelou „Kochanski“ na každom našom koncerte už 16 rokov,  odkedy otec nie je medzi nami.  Jeho hudobný odkaz žije ďalej aj v podobe tohto dvojalbumu a keďže sú to platne dlhohrajúce, otcova hudba, texty a skupina tu budú žiť naďalej!“

„Veľmi sme sa potešili, keď sme sa dozvedeli, že bude vydaný vinylový dvojalbum k nášmu 40. výročiu. LP zažívajú renesanciu a pre našich fanúšikov to naozaj bude prierez našich najväčších hitov vo vynikajúcej kvalite. Do obalu sa podarilo zakomponovať citácie z dobovej tlače, pretože tieto materiály vlastníme a máme uložené v našej kronike. Tá má 5 500 strán a už je zdigitalizovaná a teraz je uložená v archíve mesta Bratislavy,“ povedal Tomáš Fabor zo skupiny LOJZO. 

Legendárna bratislavská kapela, ktorá má vo svojom „dress code“ tepláky ani len netušila na začiatku svojho vzniku, že v roku 2022 bude práve tento kúsok oblečenia veľmi trendy a nebude len športovou alebo domácou záležitosťou. Tepláky dnes hýbu svetom. 

S teplákmi na večné časy a nikdy inak! – hlási skupina LOJZO,  ktorá obliekla svet do teplákov ?

Obal albumu v prílohe

Zoznam piesní na 2LP My nie sme Taliani:

01. A1 NA CENTRÁLNOM TRHOVISKU

02. A2 TOREADOR KAROL

03. A3 ZITA OBEZITA

04. A4 NEDEĽA JE HROZNÝ DEŇ

05. A5 UČITEĽKA CHÉMIE

06. A6 UKULELE, UKULALA, IAÁ

07. A7 MY NIE SME TALIANI

08. B1 ANČA SI DRAHÁ AKO VOLVO

09. B2 ÁNO A NORMÁLNE NO NÉ

10. B3 ŠTRONZO

11. B4 POVOLÍME SKRUTKU (LOJZO METAL)

12. B5 PRIDRUŽENÁ VÝROBA

13. B6 ZOLL SEM, ZOLL TAM

14. B7 VINCENTKA VAN GOGOVÁ

01. C1 ZIPSY WOMAN

02. C2 SCHÖNE NÁCI

03. C3 NA NOHU JEJ STÚPIL

04. C4 PROSÍM ŤA, STLAČ MA!

05. C5 MOLEKULA BLUES

06. C6 JA SOM DNES CHORÝ

07. C7 MUCHA TSE-TSE

08. C8 BALADA O TURECKOM MEDE

09. D1 ŽE MI JE ĽÚTO

10. D2 HURÁ NA PAPRIKE

11. D3 TICHO PO PLEŠINE

12. D4 LAZ VEGAZ

13. D5 STRÁCAM

14. D6 KAŽDÝ DEŇ BUDÚ VRAJ VIANOCE

ZDROJ: Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share