HudbaTlačové správy

Vychádza rozšírené vydanie debutového albumu Darinky Rolincovej: Keby som bola princezná Arabela

Keby som bola princezná Arabela je debutový album Darinky Rolincovej, ktorý nahrala pre Opus ako 11-ročná v roku 1982. Darinka bola už vtedy veľmi populárna a toto postavenie na scéne potvrdila aj ako dospelá interpretka vystupujúca pod menom Dara Rolins, čo je jedinečný unikát.

Nie je – a to ani vo svete – veľa takých prípadov, kedy mimoriadne populárna detská spevácka hviezda potvrdí svoj hviezdny status aj v dospelom veku.Darinka Rolincová, v súčasnosti Dara Rolins, je práve takou úžasnou výnimkou, ktorá sa popri svojej súčasnej tvorbe môže hrdo hlásiť aj ku svojim speváckym začiatkom. Z času, kedy sa jej vek menil z čísla jednociferného na dvojciferné.

Album obsahuje 13 pôvodných piesní a je obohatený o 10 bonusov, medzi ktorými sú aj veľké duetové hity s Petrom Nagyom (Aprílové deti) a Karlom Gottom (Zvonky štěstí). Nechýbajú na ňom aj skladby z televíznych projektov Cengá do triedy (Dve mamičky, Športové drevo, ZOO) a Zázračný autobus(Harmonika, harmonika) alebo televízneho filmu Monika a pes (Monika a pes, Sen hviezdy), ako aj spoločný duet s Ivanom Krajíčkom (Detská diskotéka). V skladbe Moje druhé ja sa po prvý raz v úlohe textárky predstavila aj jej sestra Jana. Rozšírené vydanie vychádza po prvýkrát v CD verzii a je doplnené pôvodným i novým sprievodným textom autorov Pavla Danišoviča (1982) a Juraja Čurného (2021).

„Nostalická spomienka na moje rané detstvo a úplné začiatky kariéry. Sú to pesničky, ktoré navždy zostanú v pamäti nielen mojej, ale aj všetkých mojich rovesníčok a ich detí,“ komentuje vydanie albumu Dara Rolins.

Miro Jaroš, Darin veľký fanúšik a zberateľ jej piesní k vydaniu dodáva: „Trúfam si povedať, že dodnes sme tu nemali výraznejší detský talent, ktorý takto dokázal interpretovať pesničky. Teším sa hlavne z bonusových nahrávok, ktoré vychádzajú prvýkrát na CD. Ako zberateľ viem, že ich v tomto období Darinka nahrala oveľa viac. Verím, že v budúcnosti tiež uzrú svetlo sveta a potešia nielen tých, ktorí sme s nimi vyrastali.“

Zoznam piesní na CD

01. ŠKOLSKÁ LÁSKA
02. SPRÁVNE KROKY
03. MAMA, PREČO?
04. PIESEŇ O KAMARÁTSTVE
05. ARABELA
06. VTEDY SÚ VIANOCE
07. UKÁŽTE MI CESTU
08. AŽ RAZ BUDEM UČIŤELKOU
09. PRÁZDNINY
10. SLÁVIK A RUŽA
11. PÁN ANDERSEN
12. CESTA DO ROZPRÁVKY
13. KRÁĽOVSTVO MÓDY

Bonus:
14. DVE MAMIČKY 
15. ŠPORTOVÉ DREVO 
16. ZOO 
17. HARMONIKA, HARMONIKA
18. DETSKÁ DISKOTÉKA
19. MONIKA A PES 
20. SEN HVIEZDY
21. APRÍLOVÉ DETI
22. MOJE DRUHÉ JA
23. ZVONKY ŠTĚSTÍ

Album oficiálne vyšiel 5.11.2021

ZDROJ: Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share