HudbaSprávy

Vychádza ďalší sólový album Petra Muka DOTYKY SNU prvýkrát aj na vinyle

Petr Muk vydal svoj tretí sólový album Dotyky snu pred dvadsiatimi rokmi. K výročiu teraz vychádza v analógovom remasteringu a prvýkrát sa objavuje aj na vinyle.

Rovnako ako z predchádzajúceho albumu, mimoriadne úspešného – Jizvy lásky, aj z tohto vzišli veľmi vydarené synthpopové piesne Ty a já (teď a tady)Něžné dotyky alebo Závoj mlhy. Vedľa „rockovej“ Když někoho máš, goticky gitarového Temného kruhu alebo dokonale oceánskych Průzorů očí Petr Muk na album zaradil  aj až gospelovú Snad se mi neztratíš, odkaz na prehraný súboj svojej maminky s fatálnou chorobou.

Na album a dobu jeho vzniku spomína Mukov priateľ a spolupracovník Karel Deniš: „Petr byl v nejlepších pěveckých letech, úspěšný v nejednoduché hudební branži, publikem obdivovaný, mediálně oblíbený, finančně prosperující, se všemi předpoklady superhvězdnosti. Ale jak u něj bylo zvykem, souběžně s triumfy přicházely vnitřní pochybnosti, nejistoty a dramata. Nevyprávěl o nich do novin, měl dar jedinečného způsobu sdělování svých radostí i strastí prostřednictvím svých písní.“

Dotyky snu produkoval – rovnako ako album Jizvy lásky – klávesista, aranžér a nahrávací inžinier Michal Šetka. Petr Muk zložil hudbu ku všetkým piesňam, vo väčšine prípadov s textami Jana Dvořáka. Za predaj bol vtedy album ocenený Platinovou platňou.

ZDROJ: Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share