HudbaSprávy

Veľkolepá oslava narodenín. Sisa Sklovská zaspieva najväčšie hity Cher

Už o pár dní (13. októbra) oslávi slovenská speváčka Sisa Sklovská svoje narodeniny. Tentokrát bude jej oslava skutočne netradičná. V STARS auditoriu predvedie v piatok 14. októbra 2022 novú extravaganza šou Sisa či Cher, v ktorej zaspieva najväčšie hity svetoznámej speváčky. 

Americká hudobníčka, herečka, režisérka, producentka arménskeho pôvodu, Cher vydala svoj prvý album v rovnakom roku, v akom sa narodila Sisa Sklovská. „Bohyňa Popu“ počas svojej kariéry získala viaceré významné ocenenia – Academy Award (Oskar), Grammy, Emmy, tri Zlaté Glóbusy ako aj cenu Medzinárodného filmového festivalu v Cannes. Prvou prelomovou skladbou sa v roku 1965 pre ňu stala pieseň I Got You Babe, ktorú vydala v rámci pop rockovej dvojice Sonny & Cher.

Sisa Sklovská aj Cher sú kontraalty, a snáď aj vzhľadom na vizuálnu podobnosť je úplne prirodzené, že sa v prípade šou Sisa či Cher dá očakávať výnimočný zážitok. Extravaganza šou prinesie nielen skladby svetoznámej speváčky, ale aj nový príbeh. Narátorkami budú herečky Lucia Vráblicová a Renáta Ryníková, ktoré prevedú diváka príbehom o tom, ako Sisa dostala ponuku vystupovať spoločne so Cher na jednom pódiu. „Počas show odznejú najväčšie hity Cher a sme presvedčení, že osloví všetky vekové kategórie. Jej hudba je totiž nadčasová,“ hovorí Sisa Sklovská a dodáva, že spievať skladby svetovej speváčky vôbec nie je jednoduché: „Čo máme spoločné je to, že ja som kontraalt v popovej aj opernej sfére, ona je kontraalt v popovej, čiže na skúškach som hľadala farbu hlasu, aby som sa jej čo najviac priblížila.“  

Divákom pripravil kreatívny tím skutočne lahôdku na piatkový večer. Sisu Sklovskú budú na pódiu sprevádzať tanečníčky a tanečníci pod vedením Silvie Belákovej, kostými inšpirované samotnou Cher pripravila Ľudmila Várossová, o hudobnú réžiu sa postaral Ľubo Horňák a celé dielo režisérsky vedie Peter Oravec. 14. októbra 2022 o 19:00 si diváci užijú nestarnúce populárne skladby, výnimočný spevácky výkon, tanečnú šou a spektakulárne kostými. Vstupenky na predstavenie Sisa či Cher sú k dispozícii v sieťach Ticketportal.skPredpredaj.sk.

O PREDSTAVENÍ SISA ČI CHER

100 minút najväčších hitov speváčky Cher a do toho príbeh o tom, čo všetko musí človek podstúpiť, aby sa mu splnil jeho životný sen. Po dlhom očakávaní prichádza deň, keď sa muzikálová diva, Sisa Sklovská, konečne môže chopiť príležitosti zaspievať na veľkolepom pódiu uchvacujúce a strhujúce skladby bohyne popu. Vtedy všetko ustupuje nespútanej vášni predviesť eufóriou nabité hudobno-umelecké schopnosti interpretky. Predurčujú ju k tomu mnohé spoločné osobnostné, hlasové ale aj vzhľadové podobnosti so slávnou americkou speváčkou.

Hudobno-tanečná show s tými najväčšími hitmi Cher, živou kapelou, úžasnými tanečníkmi a choreografiami v spektakulárnych kostýmoch, ktoré navrhla prvá dáma kostýmového výtvarníctva Ľudmila Várossová. 

STARS AUDITORIUM

STARS AUDITORIUM je presne to nové miesto v Bratislave, kde sa takýto projekt absolútne hodí. Kapacita okolo 800 sediacich divákov, špičkový stage , zvukový a svetelný park ,to všetko predurčuje tento nový projekt k úspechu u širokého publika , dospelého diváka.

ZDROJ: Andrea Čurná

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share