HudbaSprávy

Uznávaný raper Skepta je ďalším potvrdeným menom Pohody 2024

Skepta patrí k veteránom grime scény a k medzinárodne uznávaným umelcom britského hip-hopu. Skvelý MC, producent a majiteľ vydavateľstva sa podieľal na tom, že v 21. storočí priniesol grime z undergroundu na hudobné výslnie. V júli prinesie svoju energickú show na trenčianske letisko. Novinku dnes ráno oznámil Michal Kaščák v rannom vysielaní Rádia_FM.

Zlom v kariére Skeptu nastal, keď v roku 2016 vydal svoj štvrtý album Konnichiwa. Album zabodoval nielen u poslucháčov a poslucháčiek ale aj u kritikov. Skepta za neho získal prestížnu cenu Mercury Prize a album sa umiestnil na druhom mieste v britskej albumovej hitparáde. Na albume hosťovali napríklad Pharrell Williams, Wiley, Chip alebo Young Lord.

Obdobný úspech Skepta zaznamenal aj so svojím piatym albumom Ignorance Is Bliss, ktorý vydal v roku 2019, a ktorý sa taktiež umiestnil na druhom mieste britskej albumovej hitparády. Na albume sa objavili hviezdni hostia ako J Hus, Wizkid, Cheb Rabi alebo Lancey Foux.

Tretikrát sa Skepta dostal do TOP 10 britskej albumovej hitparády v roku 2020, keď vydal kolaboratívny album Insomnia spoločne s Chipom a Young Adzom.

Nedávno založil vydavateľstvo Más Tiempo, v ktorom sa zameral na vydávanie houseových tanečných nahrávok.

Skepta aktuálne pracuje na novom albume, takže v júli na Pohode by sa mali návštevníci a návštevníčky dočkať aj čerstvých skladieb.

“ Skepta je mojím najobľúbenejším a najpočúvanejším raperom. V roku 2019 odohral na Pohode pamätný set, odvtedy vydal niekoľko fantastických skladieb. Je ihneď rozpoznateľný, má skvelý flow, výborné texty a deje sa okolo neho veľa zaujímavého. Vážime si, že sa na Pohodu chce vrátiť, veľmi sa teším na jeho koncert vo štvrtok v noci na hlavnom pódiu,“ dodáva k bookingu Michal Kaščák z Pohody.

Tento týždeň organizátori oznámili, že na Pohode vystúpi aj kórejsko-americká speváčka, producentka a DJka Yaeji, ktorá patrí k najoriginálnejším umelkyniam súčasnej elektronickej scény a slovenská thrash metalová kapela Catastrofy.

Aktuálne má Pohoda pre ročník 2024 zverejnených už dvadsaťpät mien: Queens of the Stone Age, Skepta, James Blake, Pendulum (live), Black Pumas, Morcheeba, Yaeji, Noname, Genesis Owusu, Jockstrap, The Armed, JFDR, DEADLETTER, Descartes a Kant, Meta and the Cornerstones, Aquaserge, Ni, Pražský výběr, Para, Le Payaco, Berlin Manson, Katarzia, Fvck_Kvlt, P/\ST a Catastrofy.
ZDROJ: Jozef Hámorský

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share