HudbaSprávy

Tvorcovia predstavujú videoklip k filmu Ako prežiť svojho muža, pieseň naspievala Eva Burešová

Titulnú pieseň k romantickej komédii Ako prežiť svojho muža, ktorá vznikla podľa knižného bestsellera Jany Bernáškovej, naspievala speváčka a herečka Eva Burešová. Tvorcovia filmu sľubujú, že to bude hit. Spolu s piesňou bol zverejnený aj videoklip s ukážkami z filmu, ktorý vstupuje do kinodistribúcie 9. novembra.

Pieseň napísal hudobný skladateľ David Solař, ktorý stojí aj za hitom Lenky Filipovej a jej dcéry Lenny s názvom Samotní nejsme nic, ktorý sa už 100 týždňov drží v rebríčkoch najhranejších skladieb v českých rádiách. David je okrem iného aj autorom hudby k seriálom VyprávějKukačky a filmom Kozí príbeh či Fairplay. O samotnú hudobnú produkciu sa postarali špičkoví hudobníci na čele s držiteľom Grammy Ondřejom Pivcom, ktorý hrá na Hammondovom organe.

Keď som túto pesničku počula prvýkrát, zostala mi v hlave celý deň. Čo svedčí o tom, že je dobre napísaná. Pôsobí veľmi pozitívne, roztancuje vás a hneď si ju zapamätáte. Vždy som si želala mať pieseň v podobnom štýle a vďaka filmu Ako prežiť svojho muža sa mi to podarilo,“ usmieva sa Eva Burešová.

Komédia Ako prežiť svojho muža s humorom a nadhľadom opisuje (nielen) peripetie pri hľadaní lásky. Kladie si otázku, koľko mužov a žien musíme v živote „prežiť“, kým stretneme toho pravého partnera. Eva Burešová priznáva, že táto téma je jej blízka. „Aj ja s tým mám bohaté osobné skúsenosti. Preto si myslím, že tvorcovia si na naspievanie titulnej piesne zvolili tú správnu osobu. Niekedy si človek musí prejsť šialenými vecami, kým nájde tú pravú lásku. A mne sa ju, našťastie, podarilo nájsť,“ dodáva Eva.

Film rozpráva príbeh mladej herečky Lucie (Jana Bernášková), ktorá sa po materskej dovolenke snaží vrátiť do práce, ale prenasledujú ju klasické problémy slobodných matiek a zároveň sa zamotáva do bláznivých situácií pri hľadaní novej lásky. Hlavnú hrdinku na jej neľahkej životnej ceste sprevádzajú uletené extrovertné kamarátky (Iva PazderkováMahulena BočanováPavla Dostálová) a jej zhmotnený vnútorný hlas Šedivka (Ivana Chýlková), s ktorou má veľmi komplikovaný vzťah. Koľko mužov a žien musíme v živote prežiť, kým stretneme toho pravého?

ZDROJ: Lucia Muráiková 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share