HudbaSprávy

Tomáš Klus vydáva album Cítím a pripravuje jarné turné

S odstupom troch rokov od vydania albumu Spolu a po dvoch špeciálnych minialbumoch – lockdownovom Pět pohromadě a politickom ČauČesku – sa blíži plnohodnotný albumový návrat Tomáša Klusa. Jeho novinka Cítím vyjde začiatkom decembra a bude v exkluzívnej distribúcii Supraphonu.

Album obsahuje 16 piesní, ktoré vznikali v spolupráci s producentom Jiřím Burianom (Kapitán Demo, Southpaw, Republic of Two) v jeho hudobnom laboratóriu Alpha Studio. Jiří Burian vtisol piesňam súčasný zvuk a zároveň podčiarkol jedinečný pesničkársky štýl Tomáša Klusa. Jednotlivé songy sa dotýkajú tém lásky, rodiny, nádeje, ale i pocitov osamelosti, hľadania priateľstva a túžby porozumieť sebe i okolitému svetu. 

Vydanie albumu predznamenáva singel Tajemství, ktorý práve vychádza v digitálnych servisoch i v sprievode originálne výtvarne spracovaného lyric videa vytvoreného motion designerom Honzom Urbancom. Lyric videovychádza z pripravovanej grafickej podoby albumu, za ktorým stojí experimentálna výtvarníčka a kolážistka Anička Borovičková Ročková aka #ulepena.

„Nesmierne sa teším, keď si ľudia vypočujú album Cítím tiež z toho dôvodu, že to je po 13 rokoch mojej hudobnej dráhy prvý popový album, i keď som celé tie roky súčasťou českého mainstreamu. Teším sa tiež, až pesničky z nového albumu budeme s Cílovou skupinou hrať na koncertoch, pretože je to i návrat ku koreňom, obohatený o nové korenie,“ hovorí Tomáš Klus.

Od marca budúceho roka sa Tomáš Klus so svojou kapelou Cílová skupina vydá na CÍTÍM – TOUR 2022. Nové pesničky predstaví i na Slovensku. Predaj vstupeniek na turné odštartuje v najbližších dňoch, upresnenie bude k dispozícii prostredníctvom sociálnych sietí a webu Tomáša Klusa.

Všetkých priaznivcov Tomáša Klusa, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si vstupenku na ktorýkoľvek z koncertov plánovaného turné, čaká špeciálny bonus. Po ich zakúpení obdržia unikátny kód, vďaka ktorému získajú do konca tohto roka zľavu 21% na nákup nového albumu prostredníctvom: www.supraphonline.cz.  

ZDROJ: Adriána Čahojová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share