HudbaTlačové správy

Tomáš a Tamara Klusoví vydávajú minialbum „Pět pohromadě“

Tisíce dobrovoľníkov pomáhajú v týchto dňoch všade tam, kde je to najviac potrebné v ťažkých chvíľach, ktoré so sebou priniesla epidémia koronavírusu. Z našich susedov, spolužiakov, kolegov a známych sa zo dňa na deň stali superhrdinovia dneška. Šijú rúška, rozvážajú potraviny, pomáhajú seniorom a starajú sa o tých, ktorí to teraz potrebujú najviac.

Pesničkára Tomáša Klusa inšpirovala súčasná situácia k zloženiu piatich piesní, ktoré vydáva na špeciálnom digitálnom minialbume nazvanom Pět pohromadě. EP ponúka od 2. apríla 2020 na 21 dní exkluzívne prostredníctvom jedného z najnavštevovanejších českých hudobných e-shopov Supraphonline.cz. 

Tomáša a Tamaru Klusových veľmi teší spontánna vlna solidarity, a tak sa rozhodli, že finančný výťažok z predaja EP venujú na zbierku Nadačního fondu pomoci, ktorá beží na charitatívnej platforme znesnáze21. Preto cena za Pět pohromadě bude na Supraphonline.cz počas spomínaných 21 dní dobrovoľná, aby záujemcov o nové pesničky motivovala k čiastkam, ktorými by chceli podporiť dobrovoľníkov v zbierke s názvom Laskavost plodí laskavost, ktorej partnerom je Nadace Karla Janečka a jej projekt Laskavost.cz.

Naše príSpevky

„Sú to také naše „príSpevky“ k vlne solidarity a pospolitosti, ktorá nás zaliala ruku v ruke s ťažkou skúškou pandémie. Dotýkame sa v nich tém, ktoré sú, verím, spoločným menovateľom väčšiny a ja osobne verím, že z celej situácie vyjdeme nielen múdrejší o to, ako poraziť neviditeľného nepriateľa, ale predovšetkým o to, že uvidíme veľa viditeľných priateľov a hrdinov v ľuďoch, o ktorých by sme to pred tým vôbec nepovedali. Trebárs i sami v sebe. Či v nenávidenom susedovi, šéfovi s divnými názormi, alebo pani predavačke z obchodu oproti. Veľmi dúfam, že naše pesničky urobia radosť doma a vďaka vašej láskavosti pomôžu tam, kde je to v tejto chvíli najviac potrebné,“ hovorí Tomáš Klus.

EP Pět pohromadě obsahuje piesne: LALALALALALALA, Domanásmáš, Krakeni, rodiNám, COVID.  Piesne naspievali Tomáš a Tamara Klusoví, ktorí sa doprevádzajú na gitare a klavíri. Na nahrávke pesničky COVID sa podieľal basgitarista Jan Lstibůrek zo sprievodnej kapely Tomáša Klusa Cílová skupina.  

„Neviem šiť. Neviem tlačiť na 3D tlačiarni. Neviem ani veľmi organizovať veci. Vlastne viem iba písať pesničky. Moje dievča začalo šiť, keby mala tlačiareň, tak tlačí a zorganizovala toho veľa i napriek tomu, že mi po ôsmich rokoch intenzívneho naliehania podľahla a nahrala so mnou platňu. Karanténne podmienky neumožňujú odovzdať sa vám inak, než podomácky, ale vzhľadom na to, čím sa snažíme prispieť do diskusie, to tak vlastne asi malo byť. Album sa volá Pět pohromadě, pretože tak sme a dúfame, že vám prinesie radosť a potešenie. Ďakujeme vám všetkým za to, ako dobre sa nám tú ťaživú situáciu darí spolu znášať. Kiež by sme sa takto dobre znášali i v stavoch bez tiaže,“ dodáva Tomáš Klus

ZDROJ: Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share