HudbaTlačové správy

Tata Bojs 21. februára vo vašej obývačke

Aktuálna situácia živej kultúre naďalej nepraje. Plánované akcie sa rušia či presúvajú, no napriek nepriazni je dôležité neklesať na mysli a hľadať nové cesty. V oboch prípadoch sa na Tata Bojs dalo vždy spoľahnúť a nič sa nemení ani počas lockdownu. Hoci kapela musela odložiť plánované turné k vrelo prijatej albumovej novinke Jedna nula na jeseň tohto roka, spojí sa s fanúšikmi zatiaľ aspoň virtuálne prostredníctvom krstu JEDNA NULA OnLive. Práve tak totiž znie podtitul špeciálneho online koncertu, ktorý sa uskutoční 21. februára v Airship Online Štúdiu DOX+ a bude v mnohom výnimočný.

„Reakcie fanúšikov na album Jedna nula nás milo prekvapili. V podstate to boli oni, kto nás priviedol k rozhodnutiu urobiť druhý živý stream v tejto divnej pandemickej dobe, keďže sa dožadovali živého prevedenia pesničiek. Prvý ‚OnLive‘ koncert sa uskutočnil v máji z Divadla v Celetnej, bol to akustický koncert a bol špecifický tým, že sme divákov obrazne povedané posadili do sedadiel v divadle a mohli sme s nimi živo komunikovať. Tentokrát ale chystáme náš klasický ‚veľký rokenrol‘ s hosťami a špeciálne upravenou scénou v sále DOX+ a tento koncert nebude mať na rozdiel od Celetnej benefičný presah. I keď vlastne, ako sa to vezme… Mohla by to byť benefícia za záchranu zachovania Tata Bojs,“ smeje sa frontman Tata Bojs Milan Cais a ďalej poodkrýva ideu plánovaného OnLive koncertu: „Koncert vnímame ako malú náplasť za presunutý marcový koncert v O2 Universum, ktorý mal zakončiť celé turné a mal byť pražským krstom albumu Jedna nula. Tak to pokrstíme aspoň takto.“

Ako je u Tatáčov zvykom, koncert a krst novinky Jedna nula sa bude v mnohom líšiť od klasických livestreamov tak, ako ich poznáme. Celá akcia sa odohrá v réžii renomovaného režiséra Ondřeja Urbanca, ktorý s Tata Bojs v minulosti už niekoľkokrát na záznamoch živých koncertov spolupracoval. Fanúšikovia sa môžu tešiť na takmer filmový zážitok v priamom prenose, ktorému pridá na sile perfektný zvuk pod taktovkou Dušana Neuwertha, svetelný design dvorného osvetľovača Filipa Bruthansa a originálna projekcia k novým piesňam VJe Clada.

Diváci navyše dostanú počas prenosu unikátnu možnosť sledovať celé dianie na koncerte, vrátane toho, čo sa obvykle deje v zákulisí. „Scéna bude situovaná do kruhu pomocou takých veží – ‚menhirov‘ z prázdnych kejsov od techniky. Do takto vymedzeného priestoru sústredíme celú pozornosť a zároveň priznáme prítomnosť a ukážeme prácu všetkých našich spolupracovníkov. Koncerty i kultúra, to nie sú len ľudia na pódiu, ale je to celý tím, bez ktorého by sa žiadna akcia nemohla uskutočniť a my ich všetkých chceme tentokrát vtiahnuť pekne do diania na scéne. Stanú sa spoločne s nami aktérmi i divákmi zároveň. Pomyselným stredobodom scény bude obria diskoguľa symbolizujúca pre všetkých účinkujúcich v kruhu diváka a poslucháča. K nej sa upiera všetka pozornosť,“ vysvetľuje Cais.

„Keď sme náš album pomenovali Jedna nula, netušili sme, že ho budeme môcť naživo predstaviť iba pomocou jedničiek a núl. Nabudúce si budeme musieť dávať na názvy viac bacha! I keď sa na tento netradičný krst veľmi tešíme, rovnako sa už nevieme dočkať, až sa budeme môcť opäť na koncertoch stretávať analógovo,“ dodáva Mardoša.

Vstupenky na TATA BOJS V ZAJATÍ HUDBY /krst JEDNA NULA OnLive/ sú v predaji prostredníctvom portálu GoOut, v niekoľkých kategóriách tu. Prvých 350 vstupeniek je k dispozícii za zvýhodnenú cenu 350 Kč. Potom budú štandardné vstupenky v predaji za 450 Kč. Zároveň je možné zakúpiť tiež vstupenku za 700 Kč s podtitulom „dívame sa dvaja alebo celá rodina“ a špeciálna kategória vstupeniek za 1000 Kč je určená pre ozajstných srdciarov, ktorí chcú podporiť kapelu nad rámec ponúkaných možností.

Partnermi koncertu sú Centrum současného umění DOX, Airship Online Studio, Supraphon, Audiolight Service, Kontralicht, Manavideo.com a Duben Sound Company.

ZDROJ: Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share