HudbaTlačové správy

Takto bude vyzerať koncert Erosa Ramazzottiho

Od tohtoročného sviatku zamilovaných Eros Ramazzotti cestuje naprieč svetom. Svoj najnovší hudobný počin popretkávaný najväčšími hitmi svojej hudobnej kariéry naživo postupne predstavuje na všetkých kontinentoch. V rámci koncertnej šnúry Vita Ce N’è nevynechá ani Slovensko. V Bratislave sa predstaví už v prvú októbrovú sobotu a jeho show sľubuje obrovský, nielen hudobný zážitok.   

Fanúšikovia talianskej speváckej hviezdy Erosa Ramazzottiho už odrátavajú dni, kedy mimoriadne populárneho interpreta uvidia naživo aj na našom území.  Sympatický Talian presne na Valentína odštartoval celosvetové turné k novému albumu Vita Ce N’è, ktorý vydal na jeseň minulého roka. Skladby z poslednej štúdiovky, a nie len to, v Bratislave predstaví už 5.10.2019 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Playlist koncertu

Okrem noviniek z albumu, ktorý názvom ide ruka v ruke s názvom turné, spevák slovenskému publiku zaspieva aj ďalšie piesne, ktoré počas jeho vyše tridsaťpäťročnej hudobnej kariéry zarezonovali najviac. Milovníci talianskej muziky sa môžu tešiť, podľa zverejneného setlistu k turné, na vyše dvadsiatku skladieb a to Vita ce n’è, Per il resto tutto bene, Stella gemella, Favola, Ho bisogno di te, Terra promessa. Zaujímavým spojením bude mix piesní Dove c’è musica / L’ombra del gigante, či medley Un attimo di pace / Un’emozione per sempre / Quanto amore sei, ale aj pesničky Buonamore, I Belong to You (Il ritmo della passione), In primo piano. Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na kombináciu skladieb Adesso tu / L’Aurora / Una storia importante / L’uragano Meri. V priebehu večera zaznejú aj  Un angelo disteso al sole, Un’altra te, megahity Più che puoi a Se bastasse una canzone či singel, ktorý na novom albume naspieval s Luisom Fonsi, Per le strade una canzone. Prítomní si spolu s temperamentným Talianom zaspievajú aj hudobné stálice Fuoco nel fuoco, Cose della vita či baladu  Musica è. Eros Ramazotti fanúšikov iste poteší i ďalšími piesňami v podobe prídavkov. 

Dychberúca pódiová scéna a dokonale zohratí hudobníci

Okrem dvojhodinovej talianskej hudobnej nálože počas prebiehajúceho turné Vita Ce N’è, Eros Ramazzotti fanúšikov ohromuje aj prepracovanou pódiovou scénou. Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na vizuálne zážitky vďaka orginálnej projekcii plnej farieb, laserovú show a skutočne kvalitný hudobný doprovod, ktorý obstarajú – Luca Scarpa (hudobný režisér a klavír), Giovanni Boscariol (klávesy), Giorgio Secco a Christian Lavoro (gitary), Paolo Costa (basa), Corey Sánchez (gitara), Eric Moore (bicie) a Scott Paddock (saxofón). Erosov charekteristický hlas doplní zbor v zložení Monica Hill a Giorgia Galassi. 

“Manažment interpreta nám doručil video, ktoré prestrihmi zachytáva koncert vo Verone.  Koncepcia a dramaturgia tohto vystúpenia je obdobná s pripravovaným bratislavským koncertom. Návštevníci podujatia sa tak môžu navnadiť na atmosféru, ktorá bude na zimnom štadióne v Bratislave panovať a zároveň sa tešiť, že ich okrem skvelého hudobného výkonu čaká i krásny vizuálny zážitok,” vyjadrili sa zástupcovia agentúry VIVIEN.  “Organizačné pokyny ku koncertu budú zverejnené na sociálnych sieťach agentúry Vivien niekoľko dní pred koncertom,” doplnili informácie o blížiacom sa hudobnom podujatí.  

Vstupenky na koncert Erosa Ramazzottiho sú v predaji na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal. 

ZDROJ: Janka Marczellová, VIVIEN

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share