HudbaTlačové správy

Synthfest Slovakia 2018 ponúkne prehľad domácej scény a Wolfganga Flüra (Kraftwerk)

Prvý jedinečný celovečerný festival všetkých producentov slovenskej elektronickej syntezátorovej hudby sa uskutoční 20. októbra v Bratislave. Synthfest Slovakia 2018 je reprezentatívnou prehliadkou elektronickej syntezátorovej tvorby na Slovensku od 80. rokov až po súčasnosť.

Vplyv rozvíjajúcej elektronickej syntezátorovej hudby v 80. rokoch zasiahol aj Slovensko. Významné zahraničné kapely ako Depeche Mode, Erasure a ďalšie formovali hudobný vkus poslucháčov, ale aj hudobníkov na Slovensku. Začali vznikať syntezátorové kapely, z ktorých niektoré aktívne hrajú dodnes. Na jedinečnom festivale Synthfest Slovakia 2018 v klube Atelier Babylon sa predstavia, či už formou videoprojekcií, ale aj živých vystúpení takmer všetky slovenské syntezátorové projekty a kapely z obdobia ostatných 30 rokov od tých najstarších až po tie súčasné.

Na festivale sa tak zúčastní väčšina z cca 50 slovenských umelcov. Na živo sa predstavia kapely: Monte Rosa, The Feshees, Projekt 203 (Bratislava), Coriolis (Nitra), The Silence (Trnava, Trenčín), MFLS (Žilina). Prostredníctvom videoklipov odprezentujú svoje skladby: Bong, H.O.H, Imiafan, S.A.D., Martin Joy, Chebeaff, Force, 3C 273, end off…exist not, Binery, 2FF Project, 580 Miles, Lightune, The Roben, New Day, Moonscape, Korinth, André Savetier, Black Rose, MISSandTROOPS, Sound Ministers, Elections in The Deftown, Montage.

Pozvaní sú aj manažéri a producenti z okolitých krajín, ktorí už prisľúbili účasť. Vrcholom večera bude vystúpenie najznámejšej slovenskej synth kapely Monte Rosa. Na záver vystúpi hudobný hosť z Nemecka. Wolfgang Flür, bývalý člen elektronickej skupiny Kraftwerk (od roku 1973 do roku 1987) prijal pozvanie organizátorov a zúčastní sa na festivale ako hudobný hosť. Samozrejme, vystúpi naživo. Jeho návšteva, ako priekopníka svetovej syntezátorovej hudby, je teda viac, ako symbolická.

Súčasťou festivalu budú aj sprievodné podujatia: umelecká výstava obrazov od Vladimíra Neitza – Wladysa a KORG prezentácia – praktické ukážky zvukových možností syntezátorov, pričom bude možné si naživo vyskúšať ako syntezátory fungujú. V nočných hodinách festival uzatvorí hodnotná tombola. Hlavnými cenami sú analógový duofonický syntezátor ARP Odyssey a virtuálny analógový syntezátor, vokodér Novation Mininova. Po skončení festivalu (cca 24:00) bude nasledovať s Depeche Mode afterparty, ktorou budú sprevádzať DJ Skodis, DJ Martens, DJ Diablo.

viac info na webstránke podujatia

Pôvodnú tlačovú správu organizátorov sme upravili.

 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share