HudbaTlačové správy

Štěpán Urban, niekdajší finalista SuperStar, vydáva krehký minialbum

Český spevák a gitarista Štěpán Urban vydáva minialbum Les Fleurs, ktorým nadväzuje na svoje intímne piesne.

„Rád by som toto EP prezentoval ako vzťah. Od začiatku až do konca. Hovorí o túžbe milovať a byť milovaný,“ popisuje svoje najnovšie dielo Štěpán Urban„Prvá polovica je o naivite a hľadaní citov, ktoré človek rád opetuje. Druhá časť je potom o páde, ktorý môže nastať, ak láske nevenujeme dosť a sami sa v nej strácame,“ spovedá sa.


Spevák a autor hudby aj textu v jednej osobe na skladbách spolupracoval s mladým producentom Vincentom Stránskym. „Pracovali sme u neho doma v izbovom štúdiu. Nemali sme v podstate žiaden referenčný zvuk, od ktorého by sme sa mohli takpovediac odpichnúť. Všetko sme nechali až na proces nahrávania. Priniesol som texty a úvodné melódie, a potom sme tento materiál spoločne dotvárali. Riadili sme sa iba pocitmi a snahou vyprodukovať piesne tak, aby zachytili čo najviac emócií,“ popisuje pracovný proces a vznik skladieb Urban.


Na piesni Bílé šaty sa spevácky aj produkčne podieľal  Thom Artway. K titulnej skladbe Štěpán Urban prizval hudobníka Františka Brůžu. Posledným zo spolupracovníkov, ktorý sa objavil na minialbume bol  Oliver William Quinn, ktorý nahral gitary do skladby Jiná místa a tiež vytvoril grafiku EP, ktorá korešponduje s jeho názvom, obsahom a náladou. „Väčšinu textov som napísal na jar minulého roka, preto aj ten názov. Takisto samotná energia skladieb mi pripomína jarné lúky v dobe rozkvetu,“ hovorí Štěpán Urban.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share