HudbaTlačové správy

Štefan Štec a jeho Fajta pridávajú letné koncerty

Mexické vlny, tanec, dokonalé uvoľnenie. Na letných folklórnych festivaloch vládne neopísateľná atmosféra, ktorá folkloristom už veľmi chýbala. Štefan Štec a jeho Fajta sa nesmierne tešia, že si ju predsa len trochu užijú aj tento rok. Koncerty budú síce pre štátne opatrenia hrať v obmedzenom režime, ale veria, že i tak si to spolu s fanúšikmi nádherne vychutnajú. Dovolenka na Slovensku môže mať špeciálne čaro podčiarknuté krásnym folklórnym nádychom. Štefan Štec a jeho Fajta sa za fanúšikmi vyberú v auguste.

Štefan Štec koncom minulého roka vydal album  Duje Vitor a tesne pred nástupom pandémie sa chystal na turné, aby ho predstavil fanúšikom. Koronavírus mu jeho plány pokazil.

„V amfiteátroch preto zahráme najmä skladby z nášho druhého albumu Duje vitor. Tým, že sa koncerty v súvislosti s pandémiou presunuli a nemohli sme na jar hrať, tieto letné vystúpenia chceme venovať novému albumu, novým piesňam, aby sme ich ľuďom trochu predstavili. Ale zaspievame, samozrejme, aj staršie sklady,“ vraví Štefan Štec.

Mladý umelec počas pandémie trávil veľa času s rodinou. Má malého synčeka, ktorý je aktuálne v čarovnom veku 9 mesiacov, a tak mu neušli jedinečné momenty, ktoré by si inak možno neužil. Krízu však využil aj tvorivo a snažil sa vylepšiť skladby, ktoré zahrá i na letných koncertoch. 

„Pod holým nebom koncertuje rád asi každý a my, ako folkloristi, obzvlášť. Všetky letné folklórne festivaly totiž majú naozaj neopísateľnú atmosféru. Ľudia sa vedia viac uvoľniť, sú spolu celé rodiny na koncertoch až do večera, nehanbia sa spolu s nami spievať a tancovať.  Niekedy bývajú na folklórnych festivaloch dokonca mexické vlny a presne táto atmosféra nám folkloristom už veľmi chýba, dodáva Štefan Štec. 

Letnú koncertnú šnúru štartuje Štefan Štec a jeho Fajta  v obci Kamienka v okrese Stará Ľubovňa 14. augusta.  Lístky na koncerty si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.

Štefan Štec & Fajta 

  • 14.8.2020 Kamienka
  • 16.8.2020 Medzilaborce
  • 21.8.2020 Heľpa
  • 23.8.2020 Svidník

ZDROJ: Eva Sládková, Propaganda House

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share