HudbaTlačové správy

Spoločné turné Desmodu a Cigánskych diablov

Jedinečné spojenie rocku a dynamickej gypsy hudby, také bude turné Desmod a Cigánski Diabli 2. Exkluzívna šnúra je dramaturgickým a hudobným spojením dvoch slovenských hudobných formácií. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hity Desmodu, v ktorých zaznejú úžasné sóla Ernesta Šarköziho, či husľové a klarinetové sóla Štefana Banyáka a Zoltána Grunzui a repertoár Cigánskych Diablov doplnený o rockové aranžmány Desmodu a spev Mária Kulyho Kollára. Fantastické spojenie si môžete vychutnať v siedmich slovenských mestách od Prešova až po Bratislavu.Turné štartuje 1. marca 2019.

„V roku 2011 mal náš orchester výročný koncert a jedným z našich hostí bol aj Kuly. Odohrali sme s ním hit ‚Vyrobená pre mňa‘ a práve od tohto času spoločným rozhodnutím vzniklo naše netradičné spojenie rock & etno. S chlapcami z Desmodu sme dnes kamaráti, sme si v mnohom podobní. Majú podobný zmysel pre humor ako my, majú radi podobnú hudbu ako my, aj preto sme si od začiatku sadli,“ </em>prezradila Silvia Šarköziová.

Prvé turné s úspechom

Prvé spoločné turné oboch formácií zožalo obrovský úspech, nadšení diváci odmenili skupiny niekoľkonásobným standing ovation. „Máme ich veľmi radi, Cigánski Diabli sú úžasní ľudia a úžasní muzikanti, a sú to neskutoční improvizátori. Majú radi srandu a humor, dajú sa na všetko nahovoriť. Bude to opäť energické spojenie, veľmi sa teším najmä na naše pódiové battle. Z našich skladieb určite zahráme skladby Chýbanie, Anjel, či Nevrav mi aký som,“ teší sa na turné líder Desmodu Mário „Kuly“ Kollár.

Desmod s Cigánskymi diablami. Cigánski diabli s Desmodom

Na turné odohrajú kapely väčšinu skladieb spolu. Cigánski Diabli zahrajú s Desmodom ich skladby a Desmod s Diablami tie diabolské. Takmer celý repertoár oboch zoskupení je vzájomne prepojený. Diabli sa na turné vyberú v klasickej zostave kapelník Ernest Šarközi, cimbal, Silvia Šarköziová, violončelo, Štefan Banyák, prvé husle, Jozef Farkaš, viola, Zoltán Grunza, klarinet, tarogáto a Róbert Fehér, kontrabas.

„Naše turné s Desmodom je takou čerešničkou na torte a hlavne dôkazom toho, akú filozofiu razíme v našich projektoch a tou je spájanie hudobných žánrov. Skladby ako Montiho Čardáš, Lavíny viacerí hudobní experti, dokonca fanúšikovia považovali za nehrateľné v spoločnej interpretácii s rockovou kapelou, alebo naopak s cimbalovkou. A práve tieto skladby mali na predchádzajúcom turné obrovský ohlas. Sme radi, že sa nám darí búrať bariéry medzi jednotlivými hudobnými žánrami a naopak stavať mosty a prepájať naoko nespojiteľné,“ konštatuje Štefan Banyák.

„Okrem svojich typických temperamentných a virtuóznych skladieb, fanúšikov čakajú duety Kulyho a Silvie Šarköziovej, hity Desmodu obohatené o sóla cimbalistu Ernesta Šarköziho, či husľové sóla Štefana Banyáka a klarinetistu Zoltána Grunzu. Náš repertoár je doplnený o rockové aranžmány Desmodu a Kulyho spev a k tomu zaznejú aj dlho utajované spoločné novinky, ktoré si zatiaľ nechávame pod pokrievkou,“ uzatvára kapelník Cigánskych Diablov Ernest Šarközi.

Vstupenky na turné Desmod a Cigánski Diabli 2 sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

Desmod a Cigánski Diabli 2 tour

01.03. 2019 Liptovský Mikuláš
02.03. 2019 Košice
03.03. 2019 Poprad
04.03. 2019 Prešov
07.03. 2019 Trnava
09.03. 2019 Bratislava
15.03. 2019 Nitra

ZDROJ: Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share