HudbaSprávy

Spievankovo pripravilo tri nové programy a má plné leto koncertov!

Spievankovo chystá pre fanúšikov veľa prekvapení! Nahráva v štúdiu nové pesničky, naplánovalo koncerty po celom Slovensku a na MDD pripravilo pre deti prekvapenie v podobe špeciálneho charitatívneho vystúpenia. Zažite naživo Spievanku a Zahrajka a zaspievajte si spolu s deťmi známe hity Skáče celá rodina, Keď si šťastný, Policajti psi a mnohé ďalšie. Stačí si vybrať z troch nových programov a desiatok koncertov po celom Slovensku! 

Najúspešnejší slovenský detský projekt Spievankovo je na scéne už 20 rokov, ale stále má nové nápady a svojimi vystúpeniami robí radosť deťom po celom Slovensku. Spievanku aj Zahrajka najviac teší, keď môžu tvoriť. Tento rok si pripravili celkovo tri nové programy! 

„V lete nás uvidíte na rôznych akciách v rámci Slovenska s programom Ide sa na výlet! Zoberieme vás na veselý výlet po zákutiach Spievankova. Bude to darček pre Zahrajka, ktorý oslavuje narodeniny. Zoznámite sa so slimačicou záhradníčkou a jej zdravou zeleninkou, žaba Gaba vám poradí ako sa správne obliecť na svadbu, chrániť sa pred slnkom a zaspievate si žabaciu svadobnú pieseň. S mamou medvedicou napečiete tortu, so Zahrajkom si zacvičíte a  na konci zažijete veselú narodeninovú oslavu,“ teší sa umelecká riaditeľka Spievankova Mária Podhradská. 

Spievankovo má vďaka úžasným hercom, ktorí stvárňujú Spievanku a Zahrajka, možnosť potešiť deti v rôznych kútoch Slovenska. V roli Spievanky môžete na koncertoch vidieť Mišku Trokanovú, Simonku Fedorkovú a Petru Dubayovú. Ako Zahrajko vás zabaví Riško Čanaky alebo Peťo Szollos. 

„Naši mladí herci sú nám veľkou pomocou a posilou. Po 20-tich rokoch aktívneho koncertovania, prišiel čas postupne odovzdať skúsenosti a javisko mladším. Som vďačná za to, čo môžem robiť. Vďaka novým Spievankám mám viac času tvoriť – či už pre deti aj pre dospelých. Cítim, že potrebujem byť stále aktívna, napĺňajú a motivujú ma nové výzvy a nové projekty. Bez našich herečiek by som to nedala. Som rada, že mám takú skvelú posilu, v divadlách bežne v roliach vystupujú alternácie. Je prirodzené, že rozprávkovú postavu stvárňujú rôzni herci. Spievankovo je poslanie, je to niečo, čo sme budovali celý život, je to súčasť mňa. Bola by som šťastná, keby nás prežilo a tešilo ešte ďalšie a ďalšie generácie detí,“ vyznala sa Mária Podhradská. 

Spievankovo to sú tvorcovia, speváci, herci a umelci s veľkým srdcom.  Na MDD potešili deti v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch špeciálnym vystúpením, ktoré zorganizovali sestričky a učiteľky. 

„Zabaviť tieto detičky je oveľa náročnejšie. Mnohé z nich trpia rôznymi chorobami, mnohým obväzy znemožňovali pohyb, mnohé z nich iba pasívne prijímali koncert a pozitívnu energiu, ktorú sme sa im snažili odovzdať. S Riškom sme urobili maximum a na poslednú pesničku Skáče celá rodina sme už ruka v ruke vo veľkom kruhu skákali všetci spolu – ako dobrí kamaráti. Zaspievali sme  obľúbené pesničky, tí čo chceli sa vystriedali aj s nami na pódiu a zatancovali si aj rodičia. Bol to krásny spoločný čas a my sme radi, že sme mohli potešiť nejedno detské, aj dospelé srdiečko a aspoň na chvíľu ich preniesť do rozprávky,“ s úsmevom dodáva Mária alias Spievanka.

V lete si Spievankovo môžete užiť na miestach Banská Štiavnica, Zemplínska Šírava, Nitra, Martin, Snina, Chtelnica, Krupina, Záhorská Bystrica, Moravany nad Váhom, Malinovo, Námestovo, Kozárovce, Senec, Šaľa, Bratislava, Považská Bystrica, Žilina, Medzev, Veľký Kýr, Zlaté Moravce, Trenčín, Nitra a Bachledova Dolina. Aj keď sa všetci tešíme na leto, Spievankovo má pre vás pripravené jesenné turné plné obľúbených piesní o povolaniach. A na Vianoce sa chystá nádherný vianočný príbeh plný obľúbených postavičiek a vianočných piesní zo Spievankova. 

ZDROJ: Nora Krchňáková 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share