HudbaSprávyTlačové správy

Slovenčina aj Bratislava v klipe Nádej speváčke Lei Danis naozaj pristanú!

Slovenská speváčka Lea Danis má novú Nádej. Vôbec prvý singel v slovenčine z pera tejto talentovanej textárky prichádza naraz spolu s krásnym videoklipom, ktorý rozpráva príbeh o láske na diaľku medzi New Yorkom a Bratislavou. Oproti predošlým singlom Dance (2017) či Sunshine (2016) v angličtine je to veľmi príjemné osvieženie. “Bolo fajn uvoľnením písať v rodnom jazyku, predsa tie myšlienky sa zapisujú jasnejšie a rýchlejšie, nie je o čom. Ale reálne nahrávanie, to už bola väčšia sranda. Najprv som sa bála každého slova, výslovnosti, frázy, aby som to urobila dokonale dobre. Nebola som spokojná. Neskončili by sme takto asi dodnes. A potom som si povedala, že najlepšie bude, keď nechám rozprávať príbeh a emócie budú zo spevu plynúť prirodzene. Dobre alebo zle. Výsledok si môžete vypočuť,” prezrádza Lea.

Ku skladbe nakrútila videoklip, to speváčke ako aj nášmu hlavnému mestu v ňom ozaj pristane. O kameru, réžiu a postprodukciu sa postaral talentovaný Slovák Miňo Debnár pod značkou Miro Debnar VisualsS Miňom sme si neskutočne sadli! Klip sme nezáväzne plánovali už dávnejšie, a nakoniec sme urobili úplný punk! Cez víkend sme sa dohodli a počas týždňa sme vyrazili na strechu v centre Bratislavy a natočili to,” prezrádza Lea. Z tej strechy som sa skoro vysypala, keď mi pri točení spadla obrúčka. Začala sa kotúľať k okraju. Bezmyšlienkovite som sa pustila za ňou v tých dlhých šatách. Obrúčku som našťastie zašliapla nohou v poslednej chvíli, keď ma v tom momente Miňo pre istotu schmatol za rameno. Smiala som sa od radosti, on len krútil hlavou, že som čistý blázon. Dotočili sme v zdraví,” dodáva.

Vo videoklipe sa Lea prechádza po Starom moste v Bratislave, zatiaľčo ‘on’ sa túla po uliciach New Yorku. Zábery z „Veľkého jablka“ boli pôvodne predtočené a nakoniec do konceptu zapadli lepšie, než by dvojica vopred plánovala. Láska na diaľku nie je med lízať a Lea o tom vie svoje. “Dôvera, istota a časový plán, asi tak by som zhrnula, ako sa to dá prežiť,” uzaviera bývalá modelka s úsmevom informácie o svojom súkromí. Málokto vie, že Lea si najťažšie chvíle odlúčenia od manžela, o ktorých spieva, prežila najintenzívnejšie počas práce pre prestížnej práce pre Victoria’s Secret ako fit-modelka na exotickej Srí Lanke.

Hudba k melancholickej skladbe pochádza spoza veľkej mláky, Lea spolupracuje s tímom amerických producentov Mantra na diaľku. Mix a mastering vokálov zverila do rúk Audio Wizzards v Prahe, kde strávila dva dni pri dolaďovaní refrénu. “Všetko išlo v podstate veľmi hladko, nechcela som skladbu veľmi prekombinovať.” Svoje vokály nahráva väčšinou vo vlastnom domácom štúdiu. “Zistila som, že sa mi lepšie nahráva samej, keď sa môžem uvolniť, skúšat hlúposti a hlavne robiť chyby. Tie robím rada a veľa. A čo je hlavné, nie som v časovom strese, ako to býva v štúdiu. A to je na nezaplatenie!”

Singel Nádej mal rádiovú premiéru 17. septembra na Rádiu Slovensko a je je dostupný na Spotify, Apple Music, Deezer ako aj v ďalších digitálnych digitálnych platformách.

Pôvodnú tlačovú správu Goood One Production House sme upravili.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share