HudbaSprávy

Skupina INEKAFE zverejnila videoklip k piesni Severní vítr z albumu Made in Czechoslovakia

V novembri vydala skupina INEKAFE album Made in Czechoslovakia, ktorého výber pesničiek bol zameraný na skladby z 80-tych rokov z čias ČSSR a zároveň boli aj hitmi tohto obdobia. Chalani ich nahrali  v pop-punkovej podobe a výsledok sa páči nielen im, ale aj ich verným fanúšikom. Chceli si splniť svoj veľký sen a tak obľúbené piesne z detstva prerobili podľa ich hudobnej predstavy a štýlu. Postupne zverejňovali skladby ako Elánovku Vymyslená, najpredávanejšiu pieseň v histórii Česko-Slovenska a hit Holki z naší školky neskôr HammelovkuZRPŠ a ďalšie…..

Tentokrát ale zverejnili videoklip, v ktorom si aj sami zahrali. Je to jediný hraný klip k albumu Made in Czechoslovakia a je k piesni Severní vítr, ktorá je hlavnou skladbou k filmu Vrchní prchnni. Časť videoklipu sa preto odohráva na rovnakých miestach ako vo filme, hlavne záverečná kultová scéna, keď čašníci  naháňajú Dalibora Vránu (Josef Abrhám) – fantóma pražských reštaurácií a predajcu kníh. 

„Skladba Severní vítr je „najsignifikantnejšie prerobenou skladbou“ z cover albumu Inekafe  – Made in Czechoslovakia, nakoľko pôvodná verzia bola nahraná ako country v 3/4 rytme. My sme ju prerobili do 4/4 rytmu a punku. Film vyšiel pred 42 rokmi v roku 1980 a roky nás zabáva na televíznych obrazovkách. V tomto období boli všetci členovia kapely ešte len deti a vydaním albumu Made in Czechoslovakia sme si zaspomínali na detstvo týmto originálnym spôsobom,“ vyjadril sa Vratko Rohoň ku skladbe.

ZDROJ: Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share