HudbaSprávy

Sisa Sklovská už dnes večer roztancuje žilinské námestie

Slovenská operná a muzikálová DIVA Sisa Sklovská dnes vystúpi v Žiline na Mariánskom námestí o 19:00 hodine v rámci Vianočných trhov 2023. “Pôvodný koncert sa mal konať takto pred týždňom vo štvrtok 21.12, ale, žiaľ, kvôli nepriaznivému počasiu bolo mesto Žilina nútené koncert zrušiť. Sme ale radi, že sme s mestom našli náhradný termín koncertu. Dnes o 19:00 hodine Sisa roztancuje Vianočné trhy v Žiline a svojím koncertom urobí pomyselnú bodku za kultúrnym programom na trhoch.“ Povedal nám PR manažér Dominik Papala.

Sisa Sklovská je stelesnením temperamentu, zábavy, tanca, exotiky ale aj vážnej opernej hudby, ktorú nejedenkrát zmodernizovala. “Všetci vedia, že v hudbe nie som obyčajná a vždy musí byť niečo špeciálne, a tak je tomu aj v opere. Už pred rokmi som zmodernizovala prvé operné kompozície ako napríklad Habaneru z Carmen (Bizet) či nádhernú skladbu Cuore Fuoco (Ohnivé Srdce). Aj tieto piesne dnes odspievam na koncerte v Žiline.“Prezradila nám Sisa.

Sisa je rodáčka zo Žiliny a podľa jej slov sa vždy do nej rada vracia. “Žilina vždy bola a navždy ostane mojou srdcovkou! Mám v Žiline rodinu, priateľov, spolužiakov z gymnázia či konzervatória a všetkých som dnes pozvala na Mariánske námestie, aby sme sa po rokoch videli. Naposledy som v Žiline spievala pred piatimi rokmi a za tú dobu si určite máme čo povedať.“ Dodala Sklovská.

Sisine koncerty sú známe tým, že sú multižánrové a každý si príde na svoje, či už fanúšik opery, populárnej hudby, jazzu, evergreenov či oldies piesní. Inak tomu nebude ani dnes 28.12. 2023 na Mariánskom námestí v Žiline. Podľa informácií PR manažéra Papalu sa Žilinčania môžu tešiť aj na hity od Glorie Gaynor, Cher a mnoho ďalších svetových speváčiek. Nebude chýbať ani Sklovskej najznámejší autorský hit Noc sa končí až ráno. Uzavrel Papala.

“Teším sa do rodnej Žiliny vo štvrtok 28 decembra. Na všetkých Žilinčanov, rodinu, priateľov, spolužiakov…“napísala Sisa vo svojom poslednom príspevku na Instagrame.

„Milí moji, všetkých Vás srdečne pozývam na môj dnešný koncert v Žiline, ktorý sa uskutoční na Mariánskom námestí o 19:00 hodine! Teším sa na Vás!“ na záver dodala a uzavrela speváčka a herečka Sisa Sklovská.

ZDROJ: Andrea Čurná 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share