HudbaTlačové správy

Simply Red prídu opäť na Slovensko v novembri 2020

Jedna z najúspešnejších britských skupín 80-ych a 90-ych rokov Simply Red ohlásila európske turné na rok 2020. Počas budúcoročnej jesene sa predstaví aj v Bratislave.

Anglická formácia Simply Red, na čele so spevákom Mickom Hucknallom, potešila v týchto dňoch svojich fanúšikov hneď dvakrát. Po tom, čo kapela oznámila, že ich nový album s názvom “Blue Eyed Soul”, pod hlavičkou vydavateľstva BMG, uzrie svetlo sveta už 8. novembra tohto roku, súčasne odhalila aj podrobnosti o budúcoročnom turné po Veľkej Británii, Írsku a kontinentálnej Európe. Koncertná šnúra bude mať 33 zastávok a jedna z nich bude aj na Slovensku. Bratislavský koncert sa uskutoční 20.11.2020 v AXA Arena NTC.

“S ročným predstihom a s radosťou ohlasujeme koncertnú šnúru Simply Red. Formácia si svojím live vystúpením získala srdcia Slovákov už niekoľkokrát. Budúcoročný koncert bude venovaný novému albumu Blue Eyed Soul, no nezaobíde sa ani bez najväčších hitov tejto úspešnej anglickej kapely,” informovali zástupcovia agentúry VIVIEN. Na turné, okrem avizovaných noviniek, zaznejú i hity ako „Stars“, „Holding Back the Years“, „Fairground“ a „Money’s Too Tight To Mention“, ktoré mapujú viac ako 30 ročnú kariéru kapely.

Charizmatický a nezameniteľný líder, červenovlasý Mick Hucknall je sólovým spevákom a dominantným autorom repertoáru skupiny Simply Red už od jej začiatku v roku 1985. Od roku 1986 ho sprevádza saxofonista Ian Kirkham. Súčasné zloženie kapely sa viacmenej ustálilo od roku 2003, posledným nováčikom je bubeník Peter Roth, ktorý prišiel po obnovení jej činnosti v roku 2015. Na najnovšom turné na pódiu predvedú všetky silné stránky, ktoré sú pre členov zoskupenia typické. „Veľmi chcem, aby sme si hranie užili, aby sa publikum zdvihlo a hýbalo sa. A aby do toho všetci vložili svoje srdce.“ vyjadril sa Mick Hucknall.

Album „Blue Eyed Soul“ nahrala kapela v zásade, iba niekoľko zvukových stôp bolo neskôr nahraných v British Grove Studios v Londýne. Všetkých desať skladieb, vrátane senzačného nového singlu „Thinking Of You“ skomponoval a otextoval Mick Hucknall. Producentom albumu sa stal Andy Wright, ktorý so skupinou spolupracuje už dlhé roky. Po hudobnej stránke bude možné v nových pesničkách nájsť odkazy na rytmy a melódie klasických funkových a soulových interpretov, akými sú Wilson Pickett, Dyke and the Blazers, dychy pripomenú napríklad Tower of Power.

Doterajšie koncerty Simply Red na Slovensku:
29.8.2006 Incheba EXPO Aréna
28.6.2009 NTC AXA Aréna

Diskografia Simply Red – štúdiové albumy
Picture Book (1985)
Men And Women (1989)
A New Flame (1989)
Stars (1991)
Life (1995)
Blue (1998)
Love & The Russian Winter (1999)
Home (2003)
Simplified (2005)
Stay (2007)
Big Love (2015)
Blue Eyed Soul (2019)

Vstupenky na budúcoročný koncert Simply Red v Bratislave sú v predaji na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share