HudbaSprávy

Rozhovor M. Koreňa so stratenou láskou v skladbe Snívam

Už dlhšie sa hovorí o tom, že spevák Matej Koreň pripravuje špeciálny album, ktorého presný termín vydania bol zahalený rúškom tajomstva. V priebehu jedného roka Matej Koreň predstavil štyri skladby, ktoré sa na albume objavia a túto zostavu aktuálne dopĺňa piatou skladbou Snívam. Túto nahral s Michaelou Husárovou. Autorsky skladbu pripravila dvojica Henrich Leško a Marek Maďarič. Tí celkovo autorsky stoja aj za albumom, ktorý vyjde už túto jeseň.

Pomalá a melancholická skladba Snívam hovorí o nálade muža po rozchode s osudovou partnerkou, ktorá od neho odišla a spálila všetky mosty. „Každý rozchod je náročný a človek má pocit, že práve ten posledný je najťažší. Snívam bude na albume poslednou skladbou a vidím v tom určitú symboliku, že po dopočúvaní albumu je to ako koniec vzťahu. Zostáva len sen …,“ povedal zamyslene Matej Koreň.

Matejovou partnerkou v skladbe Snívam je speváčka Michaela Husárová, ktorá je verejnosti známa najmä z posledného ročníka súťaže The Voice Česko Slovensko, kde sa v tíme Jany Kirschner prebojovala až do finále. S vlastným projektom M.U.S vydala v júni svoj debutový album Me. „Michaelu poznám už dlhšiu dobu, stretli sme sa dávno pred jej účinkovaním v televíznej šou. Jej hlas považujem za jeden z najzaujímavejších u nás. O to viac si cením, že súhlasila so spoluprácou a svoj hlas prepožičala aj skladbe Snívam,“ vysvetlil M. Koreň.

Pôvodne o starom psovi

„Otextovať túto Henrichovu skladbu nebolo jednoduché. Pôvodne som na ňu napísal text o starom psovi, ktorý verne čaká svojho pána. No nepáčil sa mi. V štúdiu, pri jednej debate s Matejom a Henrichom o tejto skladbe, mi zrazu zišlo na um slovné spojenie – Snívam o tvojich snoch. Od toho sa potom odvinul celý text pesničky,“ prezradil o vzniku skladby M. Maďarič.

Matej Koreň je medzi fanúšikmi známy aj tým, že sa venuje foto a video technike. V ostatnom období si väčšinou videoklipy k skladbám vytvára sám a koncom minulého roka pripravil špeciálnu studio session, kedy v priebehu štyroch týždňov pred Vianocami zverejnil live nahrávky svojich i prevzatých skladieb zo štúdia v Bratislave. Snívam má dve videopodoby. Úvod patrí live nahrávke skladby zo štúdia Lavagance, v ktorom účinkujú Matej, Michaela a doprovod na klavíri hrá autor hudby Henrich Leško. 

Oficiálny videoklip k skladbe bude zverejnený v priebehu nasledujúcich dní. „Obidve videá k piesni som pripravil tak, aby pôsobili starým dojmom, ako starý film, ako niečo, čo je nenávratne preč. Skrátka, aby aj zo samotného videa išiel rovnaký pocit ako zo skladby, aby obraz umocnil skladbu ako takú,“ povedal spevák a tvorca videoklipov Matej Koreň.

Práce na najbližšej štúdiovej nahrávke trojice Matej Koreň – Henrich Leško – Marek Maďarič v týchto dňoch idú do svojho finále. Vydanie albumu, na ktorom bude jedenásť spoločných skladieb, je naplánované na prelom mesiacov september a október tohto roka.

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share