HudbaSprávy

Rod Stewart už o  pár dní na Slovensku

Zdá sa, že na Slovensko mieri jedna svetová legenda za druhou. Už o týždeň Bratislava privíta ďalšieho velikána hudobnej scény – Roda Stewarta. Legendárny hudobník, ktorí dosiahol takmer všetko, o čom sníval. Vstúpil do Rockenrollovej siene slávy, získal množstvo prestížnych hudobných ocenení, vydal desiatky albumov. Jeho single trhali svetové hitparády niekoľko desaťročí. Rod je tiež držiteľom Guinessovho rekordu, keď na pláži Copacabana odohral živý koncert pre viac ako 3,5 milióna ľudí. To sa už nikdy nikomu nepodarilo zopakovať.  

Rod Stewart má stále dostatok energie, aby sa vydal na koncertné turné. Po úspešných koncertoch v Amerike a Ázií sa Rod so svojou kapelou presúva do Európy. Už 22. mája vystúpi prvýkrát v histórii aj v Bratislave. Ako sám povedal, fanúšikovia sa môžu tešiť na poriadnu rockovú show s jeho najväčšími hitmi. 

Uvedomujem si, že už nie som žiadny mladík, no skladanie hudby stále zbožňujem, rovnako ako aj živé koncerty. Energiu mi dodáva publikom. Dobíjajú ma aj moji členovia kapely, sme ako veľká rodina a navzájom sa podporujeme. Aj vďaka nim nebývam pred koncertom nervózny, vždy si všetko naplno užijem“, hovorí Rod o tom, že chuť koncertovať ho stále neprešla. 

Rod už niekoľkokrát v živote zažil, keď jeho album dosiahol najvyšší stupienok v rebríčku predajnosti. Podľa neho nič neprebije ten pocit, keď sa to stalo prvýkrát. No podarilo sa mu to opäť. Vo februári vydal album so swingovými evergreenmi 30. a 40. rokov s názvom „Swing Fever“. Album nahral spolu s Joolsom Hollandom a celý tím sa modlil, aby po vydaní dosiahli aspoň TOP 5, no Rod dobil rebríček predajnosti aj tentokrát. 

Na koncerte v Bratislave, ktorý sa bude konať už budúci týždeň, swingové skladby neodznejú. Rod totiž pripravuje pre svojich fanúšikov poriadnu rockovú show, plnú najznámejších hitov a spoločného spievania. „Bude to farebná, sexi a veľmi živá show. Na pódiu budeme takmer dve hodiny a určite zahráme všetky skladby, ktoré chcete počuť. A bude toho viac. Mám v pláne vykopnúť do publika niekoľko futbalových lôpt, ktoré podpíšem. Veľmi sa už na toto turné teším!“

Hudobný fenomén, energický rocker aj milovník swingovej hudby sa predstaví so svojou energickou show už 22. mája 2024 v bratislavskej Tipos Aréne – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Pôjde o ďalšiu výnimočnú udalosť roka, ktorú si určite nenechajte ujsť.

ZDROJ: Zuzana Badinková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share