HudbaTlačové správy

Rita Ora vydala album Phoenix plný hitov

Speváčka Rita Ora prichádza s hitovou novinkou Phoenix. Priaznivci naň čakali dlhých šesť rokov. Dôvodom boli problémy s labelom Roc Nation, ktorému sa upísala v roku 2008. Súdne spory s vydavateľstvom vyvrcholili v roku 2016, kedy sa Rita Ora s firmou definitívne rozišla. Pochopenie a umeleckú slobodu následne našla v značke Atlantic, kde novinka Phoenix vychádza. Predchádzali jej úspešné single Your Song, Anywhere a Let You Love Me, s ktorými momentálne boduje naprieč Európou.

Spolupráca so svetovými muzikantmi

Na novej platni sa speváčka obklopila tímom najväčších a najžiadanejších muzikantov terajších dní. Globálny hit Your Song, na ktorom sa podieľal Ed Sheeran, pokoril európske rebríčky a ešte pred vydaním albumu dosiahol niekoľko sto miliónov streamov. Pieseň For You sa preslávila ako soundtrack k filmu Pädesiat odtieňov slobody a na songu Girls sa zišiel naozaj hviezdny dievčenský tím Cardi B, Bebe Rexha a Charli XCX. Ďalší hit Lonely Together spoluprodukoval známy švédský DJ Avicii, ktorý na jar tohto roku tragicky zahynul.

Phoenix

„Tento album je výtvorom lásky a pre mňa bolo naozaj dôležité urobiť ho podľa seba. Som veľmi vďačná za lásku a podporu ľudí, ktorí so mnou spolupracovali a pomohli mi vytvoriť niečo, na čo som pyšná. Poskytli mi priestor a slobodu tvoriť zo srdca. Miestami to bolo náročné, ale zároveň euforické. Som vďačná za dobrodružstvo, na ktoré som sa vydala vďaka tomuto albumu,“ emocionálne komentuje svoju novú nahrávku Rita Ora.

Aktuálny singel Let You Love Me speváčka napísala sama a zverila sa v ňom s intímnymi spomienkami a neistotami vo vzťahu. Pieseň je zo dňa na deň populárnejšia, za dva mesiace nabrala na YouTube vyše sto miliónov zhliadnutí.

Rita Ora

Počas svojej kariéry Rita Ora predala sedem miliónov singlov a jej debutový album Ora sa vďaka svojim predajom stala platinovou. Speváčka albánského pôvodu je jednou z najúspešnejších britských umelcov poslednej dekády.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
  • music
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share