HudbaTlačové správy

Prvé turné Michala Horáka – Michalova šnůra

Keď vlani na jeseň vydal český umelec Michal Horák svoj albumový debut Michalovo cédéčko, zavŕšil tým jednu pomyselnú etapu svojej doterajšej hudobnej dráhy. Etapu, počas ktorej sa na scéne etabloval ako talentovaný pesničkár so zmyslom pre inteligentný humor a umom vtipne glosovať každodennosť.

Hoci počas svojho pôsobenia na hudobnej scéne odohral Michal už nespočetné množstvo koncertov, tento týždeň vyráža na svoje prvé samostatné turné, v rámci ktorého zavíta do sedemnástich českých a moravských miest. A nebol by to Michal, keby si pred turné nepripravil nejakú video špecialitu. Okrem originálnej pozvánky láka fanúšikov tiež novým klipom k obľúbenej Psí baladě.

„Tesne pred začiatkom šnúry som ešte vypustil na YouTube takú “blbinu”, na ktorú sa ľudia v poslednej dobe dosť pýtali. Je to síce zase trochu morbídna téma, ale tá historka ma skrátka tak pobavila, že som ju musel zhudobniť. Tak sme vzali kameru a šli do Malostranskej besedy, kde som si to naživo zahral na ich krídle, aby to aspoň vyzeralo,“ komentuje Horák svoj nový klipový prírastok k piesni, ktorá patrí na jeho koncertoch medzi najobľúbenejšie a tematicky nadväzuje na hit Hej, teto!.

Na turné, ktoré sa začína tento víkend a potrvá do konca mája, láka Michal poslucháčov svojím charakteristickým štýlom: „Ahoj, ja som Michal a som pesničkár. Túto jar beriem všetky svoje inštrumenty a idem svoju prvú šnúru, tak prosím príďte, nech to nie je prepadák. Teším sa! S úctou, Čichal.“

Základným stavebným kameňom všetkých koncertov bude samozrejme vlaňajší debut s preverenými hitovkami ako Netušim (s hosťujúcim Pokáčom) alebo Je to tak, chýbať ale nebudú ani staršie piesne V 7:25 či Vysoškolskej song. Ako však sám Horák podotýka: „Ono na tom Cédéčku zase toľko repertoáru nie je.“  Návštevníci koncertov, z ktorých väčšinu odohrá Horák v sprievode Adama Černíka (husle a cajon), sa tak môžu určite tešit tiež na úplne novinky, ktoré doposiaľ naživo nezazneli. 

Michal Horák

Horák, študent Učiteľstva pre 1. stupeň na PedF UK, ktorý patrí k predstaviteľom novej pesničkárskej generácie, ktorá sa na scéne objavila po nástupe Tomáša Klusa a Xindla X a radí sa tak k menám ako Pokáč a Voxel, je zároveň známy pre svoj situačný humor i schopnosť improvizácie. Je teda nadmieru jasné, že ani jeho prvé samostatné turné nebude len o hudbe.  Tešte sa na originálne hudobné nápady, príjemnú civilnosť i nákazlivú pozitívnu energiu, čo je kombinácia zaručujúca úsmev od ucha k uchu ešte dlho potom, čo doznejú tóny poslednej piesne. Okrem samotného zážitku si návštevníci Michalovej šňůry budú môcť odniesť i hmotnú spomienku v podobe populárneho pesničkárovho merchandise, v ktorom nechýbajú tričká s vtipnými nápismi či dokonca plyšový škrečok.

ZDROJ: Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share