HudbaSprávy

Projekt Neon Eye prichádza s debutovým EP moderného soundu a prvkami 80. rokov

Košická indierocková kapela Neon Eye vydáva debutové EP Nothing to talk about. To obsahuje päť skladieb a vychádza len v digitálnej podobe. Skupina na ňom zanecháva odkaz strastí a radostí mladého človeka v gitarovo ladenom žánri s prvkami elektroniky a inšpirováciu hľadali aj vo zvuku britských kapiel.

Kapela od svojho vzniku vo februári 2020 pracovala na zvuku svojich skladieb. Ten prvotný, ktorý prezentovali na hudobnom festivale Slovenská krčma, totiž nesedel do pripravovaného EP. Na scéne sa postupne predstavili čisto gitarovou skladbou Neither of Us a neskôr singlom White Snow, ktorý je poháňaný náklazlivou basovou linkou a podporený fragmentami syntetickej popovej hudby.

„V tomto songu sme chceli ukázať náš odlišný zvuk od tradičného zvuku gitarovej kapely. Zapojili sme preto aj elektronické prvky tanečnej hudby 80. rokov,“ ozrejmuje spevák Lukáš Dobranský kľúčové momenty aražmá skladby. Ku skladbe White Snow kapela pripravila svoj zatiaľ jediný videoklip. S nadhľadom a mestským duchom v ňom interpretuje chlad a samotu mestských javov, s ktorými sa ľudia potýkajú v kultúrnej spoločnosti. 

Pieseň Want ya, Need ya, Whatever predstavuje najtvrdšiu skladbu z celého EP. Jej základ je postavený na rocknrollovom riffe. „Text je písaný z pohľadu muža sediaceho v bare, ktorého zaujalo dievča sediace neďaleko, no stránil sa vyloženia kariet na stôl. Po prvom refréne sú však karty vyložené,“ s úsmevom prezrádza Lukáš Dobranský.

Zmena prichádza v skladbe Electricity in the Wind, ktorá je charakteristická svojím romantickým textom. Ako hovoria členovia Neon Eye, celú atmosféru piesne je možné interpretovať ako fúziu The Strokes a Elvisa Presleyho. Klasickú indie gitarovku s britským nádychom stelesňuje skladba Head. „V songu sa nesie hlavná myšlienka osilnej schopnosti žien pobláznenia mužov, čo je v konečnom dôsledku to, čo muži chcú,“ hovorí spevák.

Členmi hudobné projektu a kapely Neon Eye sú spevák, gitarista a textár Lukáš Dobránsky a basgitarista Ľudovít Petráš. Na EP hosťovalo viacero hudobníkov, ako gitarista Michal Bučko či bubeník Dan Urban. Mixáž mal na starosti Miro Felber a o mastering sa postaral Peter Halgaš.

Ambíciou kapely je znieť éterom na pódiách nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. „V blízkej dobe sa chceme dostať na pódia česko-slovenskej klubovej scény a showcasových festivalov, ak nám to pandemická situácia dovolí,“ s prianím uzatvára Lukáš Dobranský.

ZDROJ: Michal Neffem Unavená agentúra

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share